Masz pomysł na projekt kulturalny, ale potrzebujesz miejsca i sprzętu? Inicjatywa "Stara Rzeźnia dla Nowej Sztuki!" może być szansą na zrealizowanie twoich planów. Jej głównym celem jest nieodpłatne udostępnienie młodym artystom i twórcom przestrzeni do tworzenia.

– Jesteśmy świadomi, że po pandemii koronawirusa sztuka będzie jeszcze przez jakiś czas wychodzić z letargu. Chcemy pokazać, że instytucje kultury działają, chcą działać i mają nowe pomysły – mówi Agnieszka Górska, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie.

Inicjatywa pod hasłem "Stara Rzeźnia dla Nowej Sztuki!" jest reakcją na wnioski z raportu Energia Szczecińskiej Kultury, przygotowanego przez zespół pod kierownictwem prof. Macieja Kowalewskiego oraz debaty na ten temat, którą zorganizował portal wSzczecinie.pl. Pomysłodawcy wzięli pod uwagę stwierdzenie, że w naszym mieście młodzi artyści nie mają gdzie realizować swoich projektów muzycznych, ale też tych związanych z innymi dziedzinami kultury. Proponują więc młodym ludziom, by zgłaszali swoje pomysły. Spośród nadesłanych propozycji wybranych zostanie kilka projektów, które zostaną zrealizowane w przestrzeni Starej Rzeźni. Instytucja udostępni twórcom zarówno swoje zasoby sprzętowe, jak i kadrowe. 

– Stara Rzeźnia jest otwarta na współpracę z młodymi zespołami muzycznymi, grupami aktorskimi i teatrami amatorskimi czy twórcami sztuki wizualnej. Jesteśmy w stanie zorganizować także wernisaże malarskie czy rzeźbiarskie. Planujemy też Galę Finałową, umożliwiającą prezentację lokalnych twórców – zachęca Agnieszka Górska.

Zgłoszenia są przyjmowane do 15 lipca! Jedna osoba może przesałać nawet kilka pomysłów. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na www.ckesr.pl.

Pytania można kierować na adres: agnieszka.gorska@csl.eu.