Wczorajsza premiera krótkometrażowego obrazu "Córy wody" była ostatnim punktem programu wydarzenia, które poświęcono Bohumilowi Hrabalowi i zachodniopomorskim produkcjom filmowym. Publiczność obejrzała te dzieła w Teatrze Polskim.

Projekcja  fragmentów czeskiego filmu "Perły na dnie"(który został zrealizowany w 1965 roku) oraz otwarcie wystawy "Hrabal to już 100 lat" (która przyjechała do Szczecina z Opawy) to były punkty programu związane z osobą znakomitego pisarza. 
 
Poza tym zaprezentowany został film "Vocuus" (z udziałem Macieja Stuhra), który  zapowiedział  przybyły zKoszalina, dyrektor CK105 - Paweł Strojek. Następnie wręczono Nagrody za Najlepsze Krótkie Filmy Muzyczne to znaczy videoklipy, które zrealizowano w naszym województwie. Uhonorowany został clip do utworu "Criminal" zespołu Fractal Tree. Maciej Mizgalski (jego reżyser),  otrzymał Nagrodę Główną z rąk wicemarszałka Wojciecha Drożdża. Nagroda Dziennikarzy zostałą przyznana twórcom filmu ilustrującego utwór "Sinfonietta" w wykonaniu Baltic Neopolis Orchestra.
 
Premiera debiutu krótkometrażowego  „Córy Wody” zakończyła całe wydarzenie. Film wyreżyserowała pochodząca ze Szczecina, studentka wydziału Produkcji Szkoły Filmowej w Łodzi, Sonii Pałęgi. Początkowom miał on być jedynie pracą dyplomową Huberta Napierały na wydziale operatorskim PWSFTViT w Łodzi, ale projekt wsparty ześrodków Fuunduszu Filmowego Pomerania, rozwinłą się w poważniejszą produkcję. Zdjęcia powstawały m.in. w Krzywym Lesie w Gryfinie.