Przebudowa chodników jest ważną częścią remontów ulic prowadzonych w kwartale ulic: Ściegiennego, Bohaterów Getta Warszawskiego oraz Królowej Jadwigi. Sukcesywnie oddawane są do użytku ich kolejne nowe fragmenty.

 

Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Na początku remontu często piesi muszą chodzić po nawierzchni tymczasowej, ale na dużej części odcinków zastąpił ją już docelowy chodnik.

– Na odcinku ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego od Królowej Jadwigi do alei Piastów chodniki wykonane są po obu stronach. Gotowa jest także podbudowa pod przyszłe warstwy bitumiczne. Obecnie prowadzone są prace brukarskie na skrzyżowaniu ul. Getta Warszawskiego z ul. Piastów. Na odcinku ulicy Królowej Jadwigi od Bohaterów Getta Warszawskiego do Ściegiennego po stronie północnej kontynuowane są prace przy wykonywaniu koryta i konstrukcji wraz z zabudową krawężników – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM.

Plan prac na maj zakłada: zakończenie prac brukarskich na skrzyżowaniu ul. Boh. Getta oraz al. Piastów, wykonanie nawierzchni chodnika na ul. Królowej Jadwigi po stronie północnej oraz wykonanie rozbiórki nawierzchni i rozpoczęcie budowę wodociągu na ulicy Ściegiennego.

Wykonawcą prac jest firma Elbud Szczecin.