Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa spowodowały, że w 2020 r. zrezygnowano z otwarcia hoteli Courtyard i Moxy, które zajmują nową część kompleksu Posejdona. Należące do sieci Marriott hotele powinny jednak zacząć działać w tym roku. Pierwszy z nich – w czerwcu.

 

Spółka Porto, inwestor realizujący budowę Posejdona, już w 2018 r. podpisała z siecią Legend Hotels umowę franczyzową na prowadzenie dwóch hoteli pod markami należącymi do Marriotta. Plany przyjęcia pierwszych gości w 2020 r. sparaliżowała jednak pandemia koronawirusa, która znacząco ograniczyła działalność branży hotelowej. Jak wygląda aktualny terminarz otwarcia obu obiektów?

– W pierwszej kolejności mamy zamiar otworzyć hotel Courtyard. Planujemy zrobić to na początku czerwca. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku otworzymy również hotel Moxy – mówi Marlena Szczecińska, General Manager Courtyard by Marriott Szczecin City & Moxy Szczecin City. – Plany są takie, że otwieramy jeden hotel w czerwcu, a kiedy sytuacja epidemiologiczna bardzo mocno się poprawi, będziemy chcieli otworzyć drugi. Wierzę, że sytuacja w naszej branży szybko wróci do normy.

Prace wykończeniowe w obu hotelach są na zaawansowanym etapie. W poniedziałek wznowione zostaną prace odbiorowe.

W czterogwiazdkowym hotelu Courtyard, dedykowanym klientom biznesowym, znajdą się 134 pokoje. Z kolei trzygwiazdkowy Moxy będzie liczył 121 pokoi. Częścią Courtyarda będzie także centrum kongresowe o łącznej powierzchni ponad 1 600 metrów kwadratowych, mogące pomieścić ponad tysiąc osób.

Do kompleksu Posejdona wprowadziły się już firmy wynajmujące przestrzeń biurową. Działają sklepy Lidl i Super-Pharm. W tym roku na dachu ma powstać sky bar.