Aktywność kobiet w szczecińskim świecie biznesowym wzrasta z roku na rok. Aby docenić ich rozwój i osiągnięcia, portal Kobietowo.pl otwiera nowy projekt – Magnolie Biznesu.

Magnolie Biznesu to plebiscyt, mający na celu uhonorowanie najprężniej działających szczecinianek.

- Pragniemy wyróżnić i pokazać szczeciniankom i szczecinianom, że w naszym mieście mieszkają wartościowe kobiety, które prowadzą poważne przedsięwzięcia rozsławiające Szczecin nie tylko w kraju, ale również za granicą – mówi Nina Kaczmarek, Prezes Kobietowo.pl.

Nagrody będą przyznawane w pięciu kategoriach:

- Debiut Roku – można do niej zgłosić kobiety, które stosunkowo niedawno zaczęły swoją przygodę z biznesem i odnoszą już pierwsze sukcesy;

- Innowacja – kategoria powstała z myślą o tych, które w swojej pracy stosują nowatorskie metody, rozwiązania, których nie znajdzie się nigdzie indziej;

- Z miłości do Szczecina – zgłoszona do tej sekcji kobieta jest lokalną patriotką, działa na rzecz promocji naszego miasta na skalę krajową lub też międzynarodową;

- Ikona Biznesu – kategoria dla prawdziwych bizneswoman, które udowadniają każdego dnia, że "biznes chodzi w spódnicy";

- Sztuka, kultura, nauka... – tytuł ten otrzyma kobieta, która odnajduje się perfekcyjnie w świecie sztuki, żyje nauką, ma wkład w kulturalną sferę naszego miasta.

Ze wszystkich nadesłanych aplikacji do ostatecznego rozpatrzenia wybrane zostaną sylwetki 10 uczestniczek. Spośród nich, w drodze głosowania kobiecego jury, wyłonionych zostanie 5 laureatek.

Zgłoszenia można przesyłać do 14 lutego na adres magnoliebiznesu@gmail.com. Gotowe do wypełnienia formularze znajdują się pod tym linkiem: http://magnoliebiznesu.pl/zgloszenia/. Organizatorzy zastrzegają, że osoba, która zostanie zgłoszona do konkursu, musi zostać o tym poinformowana. Zapowiadają również, że na laureatki czekają upominki.

- Nagrodą jest kryształowa statuetka Magnolii Biznesu sponsorowana przez Grawerowanie3d.pl, która wręczona zostanie podczas uroczystej Gali w hotelu Novotel w Szczecinie już 21 marca – mówi Kaczmarek. – Dodatkowo nasi sponsorzy przygotowują wartościowe nagrody dla laureatek poszczególnych kategorii.