Ponad 24 mln zł, ponad 2000 m kw. powierzchni użytkowej i nowa przestrzeń muzealna w Szczecinie, w której już w sierpniu znajdziemy ekspozycje związane z największymi przełomami w historii Szczecina. Jak wygląda Centrum Dialogu Przełomy na niespełna pół roku przed otwarciem? Sprawdziliśmy.

Inwestycja, która rozpoczęła się w 2009 roku właśnie dobiega końca. W sierpniu tego roku mamy mieć możliwość zwiedzania obiektu. Co zobaczymy w murach nowego oddziału Muzeum Narodowego w Szczecinie?

Znajdziemy tutaj szereg ekspozycji, które od Szczecina przedwojennego poprowadzą nas po lata 80. Będziemy mogli dopisać postulaty do porozumienia z sierpnia 1980, poznać mieszkanie opozycjonisty, przejść przez salę przesłuchań, powspominać dekadę Gierka czy zobaczyć stan wojenny z perspektywy partii.

Gdzie to wszystko zobaczymy? Jak dziś wygląda nowy oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie, Centrum Dialogu Przełomy? Na spacer po nowym obiekcie zabrał nas dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie, Lech Karwowski.

Centrum Dialogu „Przełomy” powstaje na pl. Solidarności. Koszt inwestycji to 24 300 617 zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 14 691 958 zł.