Na scenie Opery na Zamku pojawią się m.in.: Yuri Drabent, jedna z najważniejszych postaci marketingu i social media w Polsce, Kuba Orlik, programista, trener i wykładowca związany z serwisem Niebezpiecznik.pl oraz prezesi firm i instytucji finansowych z Polski i zagranicy. Całość poprowadzi Piotr Kraśko, znany dziennikarz telewizyjny. Będzie można wysłuchać ich za darmo podczas konferencji z okazji Zachodniopomorskiego Dnia Instrumentów Finansowych, która odbędzie się w środę 23 maja.

To wydarzenie skierowane do przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swój biznes. W sali głównej Opery na Zamku (i podczas warsztatów) będą mogli nie tylko zdobyć praktyczne informacje o sposobach pozyskiwania funduszy unijnych, ale również znaleźć inspirację do działania.

 

Cenieni mówcy o technologii

Zadbać mają o to zaproszeni prelegenci. Yuri Drabent nazywany jest jedną z najbardziej kreatywnych osób w polskim świecie marketingu i social media. W dodatku swoją wiedzą potrafi przekazać w atrakcyjny sposób. Zrobić inspirujący show, w czasie którego można się pośmiać, ale też dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Tytuł jego wystąpienia w Szczecinie to: „Niesamowita Przyszłość, czyli przegląd przykładów postępu technologicznego, który zmienia nasz świat – i co to znaczy dla Twojego biznesu i życia”

Dlaczego „Smartphone to szatan” wyjaśni Kuba Orlik. Programista aplikacji internetowych, który mocno angażuje się w kwestię związane z bezpieczeństwem „obywateli cyfrowego świata”. Współpracuje ze znanym serwisem Niebezpiecznik.pl. Opowie jak postępować, by technologia rozwiązywała więcej problemów, niż tworzy.

 

Unijne środki zwrotne dla przedsiębiorców

O korzyściach płynących dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP) z korzystania z funduszy europejskich rozmawiać będą przedstawiciele polskich i zagranicznych firm oraz instytucji finansowych. Zaplanowano panele dyskusyjne dotyczące ekosystemu wsparcia MMŚP oraz instrumentów finansowych dla MMŚP.

Podczas warsztatów będzie można zdobyć praktyczne informacje o budowaniu efektywnego ekosystemu wsparcia MMŚP, inicjatywy JEREMIE 2 i o tym, od czego zacząć, żeby pozyskać wsparcie kapitałowe.

W rozmowie z Piotrem Kraśko, zasady działania instrumentów finansowych zwrotnych JEREMIE I JESSICA przybliży Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

 

Dla tych, którzy chcą tworzyć przyszłość

- Dziś, największe przewagi budują pomysły nowatorskie. Innowacje projektowane są w umysłach młodych ludzi, którzy by ziścić swoje marzenia nie boją się ryzyka i stawiają czoła wyzwaniom zakładając start-upy. Zdecydowanie łatwiej jest rozwinąć skrzydła korzystając z możliwości Inicjatywy JEREMIE i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Na pytanie jak to zrobić, odpowiadają Zachodniopomorskie Dni Instrumentów Finansowych. Ten cykl dedykujemy tym, którzy chcą tworzyć przyszłość – podkreśla marszałek Geblewicz.

 

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Zgłaszać się można za pośrednictwem formularza na stronie http://zdiif.zarr.com.pl/. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Konferencja rozpocznie się w sali głównej Opery na Zamku o godzinie 9 (w środę, 23 maja).

 

Organizatorem konferencji ZDIF jest Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Partnerem głównym jest BGK. Konferencja realizowana jest także we współpracy z projektem WepUp.