Przetarg na sprzedaż zrujnowanych kamienic przy ul. Niemierzyńskiej 3 i 4 rozpoczął się od kwoty 550 tys. zł. Skończyło się na 1,2 mln zł, które zaoferowała spółka Polstrad.

 

Chodzi o kamienice stojące u zbiegu Niemierzyńskiej i Barnima. Oba budynki wpisane są do gminnej ewidencji zabytków. Od dawna pozostają niezamieszkane i są znacznie wyeksploatowane pod względem technicznym. Miasto rozważało w przeszłości ich rozbiórkę, ale ostatecznie zdecydowano się na sprzedaż, jednocześnie zobowiązując nowego nabywcę do przeprowadzenia kapitalnego remontu. W szczególności odrestaurowane mają zostać elewacje.

Do przetargu przystąpiło 5 oferentów. Wygrała spółka Polstrad, która na swojej stronie internetowej reklamuje się jako wiodący dostawca usług budowlanych i rozwiązań IT dla branży hotelarskiej.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje dla terenu, na którym stoją kamienice: wielofunkcyjną śródmiejską zabudowę mieszkaniową, mieszkaniowo – usługową, usługową.

Rozstrzygnięty niedawno przetarg był już drugim dotyczącym sprzedaży tych kamienic. W styczniu licytację wygrała osoba fizyczna, która zaoferowała 1,1 mln zł. Nigdy jednak nie wpłaciła tej kwoty, więc do zawarcia umowy sprzedaży nie doszło. Miasto wzbogaciło się o wymagane przed przetargiem wadium (55 tys. zł) i ponownie wystawiło obie nieruchomości na sprzedaż.