Musical, czyli sceniczne połączenie teatru, śpiewu oraz sztuki tańca, przeżywa właśnie swój renesans. W kinach pojawiają się nowe filmy, takie jak choćby „Mamma Mia”, które szturmem podbijają serca widzów. W Szczecinie z dużym powodzeniem funkcjonuje Studio Musicalove, które kompleksowo uczy dzieci, młodzież i dorosłych sztuki scenicznej, od obycia z estradą po rozwój wokalny, aktorski i taneczny.

– Musical to doskonała zabawa, uczestnicy naszych warsztatów wszechstronnie rozwijają się we wszystkich dziedzinach artystycznych. Studio Musicalove powstało z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych, którzy kochają taniec, śpiew i aktorstwo i chcieliby znaleźć przestrzeń do realizacji swoich marzeń – mówi Sylwia Witkowska, dyrektorka organizacyjna studia.

Studio Musicalove zaprasza: „Pasja to najpiękniejsza i najważniejsza rzecz na świecie, trzeba o nią dbać”

Światła sceny, spektakularna oprawa, pięknie przygotowane stroje i pełna widownia – o takich występach marzy każde uzdolnione artystycznie dziecko. Musical to trudna sztuka, ale jednocześnie dająca dzieciom i młodzieży mnóstwo zabawy. Jednoczesna nauka tańca, śpiewu i sztuki aktorskiej pozwala na wszechstronny rozwój talentu i pasji u uczestnika warsztatów, na które zaprasza Studio Musicalove. Czy dzieciaki ze Szczecina mają szansę na wielkie kariery i podbijanie największych musicalowych scen Polski i świata? Sylwia Witkowska przekonuje, że sztuka uczy dzieci i młodzież marzyć, a to właśnie pasja i marzenia sprawiają, że się rozwijamy i osiągamy największe sukcesy.

– Przez cały rok szkolny przygotowujemy musical, którego scenariusz właśnie powstaje. Na zakończenie odbywa się uroczysta premiera, w której uczestniczą rodzice, przyjaciele i znajomi naszych uczniów. Najpiękniejszym owocem naszej premiery jest nauka współtworzenia dzieła, bycie razem i udowadnianie, że pasja to najpiękniejsza i najważniejsza rzecz na świecie, trzeba o nią dbać, trzeba ją rozwijać i nie można pozwolić na to, by ona z jakiegoś powodu została nam zabrana – mówi Sylwia Witkowska. – Musical jest jak wszystkie kolory tęczy, uczy szerokiego wachlarza umiejętności artystycznych i podchodzi do sztuki w sposób absolutnie horyzontalny. Tańczymy, śpiewamy, gramy, cieszymy się z tego, że tworzymy coś pięknego. Dzieciaki i młodzież uczą się pewności siebie, przełamują swoje lęki, a potem pięknie błyszczą na scenie. Oni są z siebie bardzo dumni, podobnie jak rodzice. Musical finałowy to zawsze bardzo wzruszający moment. Aby w pełni wykorzystać potencjał uczestników i uzyskać najlepszy efekt, każda grupa dodatkowo pracuje w osobnych sekcjach: taneczno-ruchowej, wokalnej, aktorskiej i baletowej. Sekcje przeplatają się ze sobą podczas zajęć, aby uczestnicy mogli szkolić swój warsztat w jak najbardziej komfortowych warunkach – dodaje Sylwia Witkowska.

Gwiazdą musicalu w Szczecinie może zostać każdy!

Studio Musicalove prowadzi obecnie nabór do dwóch grup wiekowych: dziecięcej (od 7. do 14. roku życia) oraz młodzieżowej (powyżej 14 lat). W warsztatach mogą brać udział również osoby dorosłe, które chcą realizować swoje pasje muzyczne i teatralne w studiu Musicalovym. Dlatego na przesłuchanie i zajęcia zaproszeni są wszyscy zainteresowani. – Prosimy o przygotowanie krótkiego fragmentu wiersza lub prozy oraz wykonanie piosenki a capella. Następnie osoba zainteresowana wykonuje krótki układ choreograficzny z naszą panią choreograf – zapowiada Sylwia Witkowska.

Indywidualne przesłuchania chętnych odbędą się 14–15 września w siedzibie Studia Musicalovego, Aleja Bohaterów Warszawy 40, CH Nowy Turzyn, I piętro, lub w siedzibie Szkoły Muzyki Artyz, ul. Mieszka I 62 w Szczecinie.  Formularz zgłoszeniowy: https://www.studiomusicalove.pl/castingi/.