Lodówka z wybitą szybą, mnóstwo śmieci i pustych butelek po alkoholu, połamane drewniane ogrodzenie – na takie widoki można się natknąć w samym centrum Szczecina – na pl. Rodła, naprzeciwko hotelu Radisson, tuż przy przystanku autobusowym. Od kilku tygodni niszczeje tu opuszczony lokal gastronomiczny. Teren przy żółtej budce po kebabie przypomina istne pobojowisko.

O zdewastowanym miejscu w centrum miasta poinformował nas czytelnik. Jak napisał Pan Radek, z dnia na dzień wygląda to coraz gorzej.

– Budka już od jakiegoś czasu nie działa, lodówka leży na ziemi albo stoi z powybijanymi szybami, dookoła walają się śmieci, głównie paczki po papierosach i butelki po alkoholu. Wstyd, by w takim miejscu Szczecina było tak brudno – napisał internauta. – Przedsiębiorca powinien zostać szybko zobowiązany do uprzątnięcia tego terenu, bo to tak naprawdę kilkadziesiąt kroków od Filharmonii. Jak jakiś turysta to zobaczy, to jest to wstyd nie do opisania.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zapowiada interwencję w tej sprawie.

– Tymczasowy obiekt budowlany znajduje się w pasie drogowym na placu Rodła – potwierdza Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM. – Zarządca drogi w związku z naganną estetyką obiektu, wszczął i prowadzi postępowanie administracyjne, zmierzające do odmowy udzielenia stronie zezwolenia na dalsze zajecie pasa drogowego pod przedmiotowy obiekt oraz usunięcia go z pasa drogowego – dodaje Kwiecień-Zwierzyńska.

Interpelację w tej sprawie zapowiedział także radny Dariusz Matecki.