Do końca stycznia gotowy ma być nowy stadion przy ul. Bandurskiego. Korzystać z niego będą przede wszystkim piłkarze Stali i piłkarki Olimpii.

 

Nowa infrastruktura sportowa powstaje u zbiegu ulic Bandurskiego i Kresowej. Wcześniej w tym miejscu były zaniedbane boiska treningowe Stali.

Wzdłuż ulicy Bandurskiego, w miejscu dawnego boiska żużlowego, wykonano pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Główne boisko trawiaste powstało od strony ogródków działkowych. Stoi przy niej trybuna na 400 miejsc. W miejscu, gdzie przez lata były garaże (od strony ul. Kresowej) zaprojektowano budynek szatniowo-socjalny, parking oraz małe boisko treningowe ze sztuczną trawą (37x18m).

Zespół boisk przy ul. Bandurskiego powinien być gotowy już w kwietniu 2020 r. Termin znacząco przesunięto ze względu na roboty zamienne i utrudnienia w dostępie do materiałów budowlanych związane z pandemią koronawirusa.

Obecnie Stal i Olimpia grają na boisku po drugiej stronie ulicy, w niecce u zbiegu Bandurskiego i Axentowicza. Gdy obiekt stanie się niepotrzebny, miasto będzie chciało sprzedać tę nieruchomość. To miejsce atrakcyjne zwłaszcza dla deweloperów mieszkaniowych. Na razie jednak miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza tam tylko jedną funkcję - usługi sportu.