Grupa J.W. Construction zapowiada, że w 2020 r. rozpocznie realizację inwestycji przy ul. Celnej na Łasztowni. Tuż przy Moście Długim powstać ma zabudowa z 810 apartamentami, częścią handlowo-usługową o powierzchni blisko 15 tys. m kw oraz mariną.

O swoich planach zarząd J.W. Construction poinformował w liście skierowanym do akcjonariuszy. Budowa w Szczecinie ma być jedną z kilku inwestycji, których start planowany jest na ten rok.

„W planach Grupy J.W. Construction na 2020 rok jest rozpoczęcie budowy Osiedla Gościnnego na przedmieściach Poznania, prestiżowej inwestycji mieszkaniowej Horizon Letnica w Gdańsku oraz kompleksu apartamentów z mariną i zapleczem handlowo-usługowym nad Odrą w Szczecinie, przy ul. Celnej” – czytamy w liście podpisanym przez Zarząd J.W. Construction Holding S.A.

Szczegóły na razie pozostają tajemnicą

Deweloper z podwarszawskich Ząbek kupił niemal cały teren przy nabrzeżu Odry od ul. Energetyków aż do Kanału Zielonego (oddziela Łasztownię od Kępy Parnickiej). Na pytania dotyczące szczegółów planowanej tam budowy na razie nikt nie odpowiada, tłumacząc, że inwestycja wciąż jest w fazie przygotowawczej.

Wiadomo tylko, że planowana część mieszkalna ma mieć 34 tys. m2 powierzchni użytkowej. Znajdzie się tam wspomniane 810 apartamentów. Do tego dojdzie powierzchnia komercyjna o wielkości 14 796 m2.

Inwestor nie podał też dokładniejszego terminu planowanego rozpoczęcia budowy. Na razie na wspomnianym terenie na Łasztowni wciąż działają inne firmy, można zobaczyć m.in. parkujące maszyny budowlane.

Drapacz chmur i magazyny

J.W. Construction prowadzi w Szczecinie więcej inwestycji. Powoli do końca zbliża się budowa wieżowca Hanza Tower, w którym znajdą się apartamenty, biura, Centrum Kongresowe oraz sklepy i punkty usługowe.

Deweloper w 2020 r. planuje również rozpoczęcie budowy centrum logistycznego na ponad 50 tys. m kw w okolicy ul. Druckiego-Lubeckiego. Ta lokalizacja nie podoba się okolicznym mieszkańcom, którzy obawiają się, że wzmożony ruch ciężarówek doprowadzi w okolicy do korków i zniszczenia nawierzchni ulic, które już dziś są w złym stanie.