Ponad 1,2 miliarda złotych trafi do gmin, powiatów i samorządu województwa zachodniopomorskiego z drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład. Szczecin otrzymał 65 milionów złotych na przebudowę Szczecińskiego Domu Sportu. „Chcemy, aby cały region rozwijał się równomiernie. Niech te środki będą potężnym wiatrem w żagle” – mówił wojewoda Zbigniew Bogucki.

 

Na Pomorzu Zachodnim wsparcie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych otrzymało 210 inwestycji na łączną kwotę ponad 1,2 miliarda złotych. Rządowy program ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce.

W Szczecinie 65 milionów złotych przyznano na przebudowę Szczecińskiego Domu Sportu. Z kolei Kołbaskowo otrzymało 5 milionów złotych na rozbudowę drogi powiatowej nr 3923Z Szczecin-Warnik na odcinku Szczecin-Stobno.

– Te pieniądze to olbrzymia szansa rozwoju gmin naszego regionu. Europejska gospodarka to niepewne morze, na którym trudno żeglować. Myślę, że te środki, które trafią do zachodniopomorskich gmin, będą potężnym wiatrem w żagle. Umożliwią im przepłynięcie po tym trudnym morzu do bezpiecznego portu – mówił wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki podczas konferencji w sprawie ogłoszenia wyników rządowego programu.

– Przez ostatnie dwa lata stanęło przed nami wiele wyzwań. Pokazaliśmy, że kiedy współpracujemy razem, to potrafimy rozwiązywać kryzysy, których świat do tej pory nie widział – dodał Paweł Szeferneker, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Przypomnijmy, że w I edycji Programu Inwestycji Strategicznych Szczecin otrzymał dofinansowanie na kontynuację przebudowy ul. Szafera, czyli budowy nowego odcinka ulicy z torowiskiem od skrzyżowania z ul. Romera do ul. Sosabowskiego.

Głos podczas konferencji w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim zabrał także Joachim Brudziński. Europoseł wielokrotnie podkreślił, że „Szczecin i Pomorze Zachodnie nie mają barw partyjnych dla rządów Prawa i Sprawiedliwości”. – Nasz rząd traktuje mój region w sposób sprawiedliwy. Po przeszło 30 latach barbarzyńskiego eksperymentu Balcerowicza i doprowadzeniu do upadku Pomorza Zachodniego, rząd Prawa i Sprawiedliwości współpracuje z naszymi małymi ojczyznami – mówił.