Rewitalizacje parków, nowe nasadzenia, wspólne sprzątanie jezior czy rzek, artystyczne murale na zniszczonych fasadach, budowa boisk albo stref do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, lokalne imprezy integracyjne – to tylko kilka przykładów działań, na realizację których mieszkańcy Pomorza Zachodniego mogą otrzymać środki od marki Bosman. Pomysły w konkursie „Bosman dla regionu” można zgłaszać jeszcze do 24 lutego br.!

Bosman organizuje konkurs grantowy, którego celem jest poprawa jakości życia mieszkańców regionu. Marka przeznaczyła 550 tys. zł na realizację projektów poprawiających stan środowiska naturalnego i estetykę otoczenia oraz inicjatywy społeczne, podnoszące komfort życia mieszkańców regionu i stymulujące integrację lokalnej społeczności.

– Ze Szczecinem jesteśmy związani od ponad 170 lat. Nie byłoby nas tu, gdyby nie zasoby i praca mieszkańców tego regionu. Chcemy się odwdzięczyć – mówi Paweł Michalik, Menedżer Marki Bosman w Carlsberg Polska. – Przyznając granty, chcemy przyczynić się do realizacji inicjatyw, które mogą znacząco poprawić warunki życia lokalnych społeczności.

Do udziału w konkursie Bosman zaprasza lokalne organizacje, stowarzyszenia, fundacje, instytucje kultury i sportu, Ochotnicze Straże Pożarne, ośrodki pomocy społecznej oraz samorządowe jednostki organizacyjne ze Szczecina, Świnoujścia oraz powiatów polickiego, gryfińskiego, myśliborskiego, pyrzyckiego, starogardzkiego, goleniowskiego, kamieńskiego, gryfickiego, łobeskiego, choszczeńskiego, drawskiego, świdwińskiego, białogardzkiego i kołobrzeskiego.

Do wygrania jest 15 grantów o wartości 25 tys. i 50 tys. zł. Wnioskować można także o inne kwoty, które nie przekroczą 50 tys. Wnioski można składać jeszcze do 24 lutego 2020 r., korzystając z formularza na stronie https://bosmandlaregionu.pl/zglos-projekt.

– Serdecznie zapraszamy do wnioskowania o granty. Jesteśmy przekonani, że mogą one wesprzeć wartościowe projekty, które przysłużą się lokalnej społeczności i rozwojowi regionu – zachęca Michalik.

Zgłoszone projekty zostaną zweryfikowane pod względem formalnym, a następnie ocenione przez jury konkursu. W jego skład wchodzą ekspert CSR oraz przedstawiciele firmy Carlsberg Polska. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 16 marca br. Więcej nt. programu na stronie https://bosmandlaregionu.pl.