To będzie gorące muzyczne otwarcie 2021 roku. Utwory wielkiego Piazzolli i kompozytorów zainspirowanych jego twórczością porwą do tańca wszystkich słuchaczy. Już w tę sobotę, 23 stycznia.

 

Baltic Neopolis Orchestra rozpoczyna nowy rok koncertem „Tango Ballet”, który zwiększy apetyt na kolejne muzyczne spotkania z twórczością Astora Piazzolli – prekursora tanga – któremu poświęcony jest 2021 rok.

Inauguracja świętowania 100. rocznicy urodzin tego wielkiego kompozytora odbędzie się już 23 stycznia o godz. 19:00, w przestrzeni Domu Kultury Krzemień w Szczecinie. Koncert będzie dostępny na Facebooku BNO: https://www.facebook.com/BalticNeopolisOrchestra oraz Domu Kultury Krzemień: https://www.facebook.com/krzemien.art.

W pierwszym koncercie online w nowym roku, Baltic Neopolis Orchestra wystąpi w składzie: skrzypce I – Emanuel Salvador, Łukasz Górewicz, Piotr Kosarga, Zuzanna Remiorz; skrzypce II – Nela Zaforemska, Kinga Streszewska, Monika Szemelak; altówki – Emilia Goch Salvador, Alicja Guściora; wiolonczele – Piotr Więcław, Jakub Gajownik; kontrabas – Karol Nasiłowski.

W programie nie zabraknie uwielbianych kompozycji Piazzolli, takich jak „Oblivion” czy „La Muerte Del Angel”, jednak muzycy prezentować będą nie tylko jego twórczość, ale także innych kompozytorów argentyńskich, którzy inspirowali się jego stylistyką i kunsztem. I tak usłyszymy „Tenebrae” O. Golijova oraz koncert skrzypcowy C. Montera.

Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/274116770712725/