Coś dla siebie znajdą zarówno wysoko wykwalifikowani specjaliści, jak i pracownicy produkcyjni. Osoby z doświadczeniem zawodowym, jak i chętni do przyuczenia, odbycia stażu czy praktyki. Już w środę, 27 marca, w Netto Arenie odbędzie się XV edycja największych zachodniopomorskich Targów Pracy.

Targi rozpoczną się o godz. 09:00 i potrwają do godz. 15:00. W tym czasie będzie można zapoznać się z ofertami prawie 120 pracodawców. W Netto Arenie pojawią się firmy m.in. z branży finansowej (Bank Pekao, mBank, PKO Bank Polski), handlowej (Netto, Lidl, RTV Euro AGD), produkcyjnej (Habia, LM Wind Power), e-commerce (momox, PartyDeco), energetycznej (Vestas, KK Wind Solutions, FairWind, Gaz-System), motoryzacyjnej (Bridgestone) czy BPO SSC (DGS Poland, Salling Group, Coloplast). Nie zabraknie też stoisk agencji pośrednictwa pracy poszukujących pracowników np. do pracy w Niemczech, Holandii czy Skandynawii.

W sumie 27 marca w Netto Arenie będzie czekać ponad 2 tys. ofert pracy, praktyk oraz płatnych stażów. Wielu wystawców przyszłym pracownikom oferować będzie także szkolenia, kursy doszkalające, a nawet kursy językowe.

Szybka rekrutacja

Ponad 20 firm podczas targów będzie przeprowadzać tzw. „szybką rekrutację”. Wybrane osoby będą zapraszane do rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzanej bezpośrednio na stoisku. A to oznacza, że nową posadę będzie można zdobyć już w dniu targów!

Porady ekspertów

Odwiedzający Targi Pracy będą mogli skorzystać też ze specjalnego doradztwa. W punkcie konsultacyjnym będzie można zbadać swoje predyspozycje zawodowe, wykonać uproszczony test kariery, przeprowadzić symulację rozmowy kwalifikacyjnej, analizę i korektę CV oraz listów motywacyjnych. Eksperci i doradcy zawodowi poinformują o systemie wsparcia przedsiębiorczości, źródłach dotacji na założenie działalności gospodarczej, bezpłatnych szkoleniach, kursach (np. prawa jazdy, językowych) itp. Zainteresowani karierą w służbach mundurowych będą mogli z pierwszej ręki zapoznać się z ofertą pracy w policji czy służbie więziennej.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych oferował będzie poradnictwo dla przyszłych przedsiębiorców, oferty pracy w ZUS oraz możliwość założenia kont na Platformie Usług Elektronicznych, natomiast eksperci z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informować będą o środkach na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych oraz ich zatrudnianie. Z kolei członkowie AIESEC, największej na świecie organizacji studenckiej, zapoznają odwiedzających z bogatą ofertą wymian międzynarodowych (praktyk zagranicznych, wolontariatu zagranicznego itp.).

Darmowy dojazd

W dniu targów do Netto Areny będzie można dojechać bezpłatnym „targobusem”. Specjalna linia autobusowa oznaczona charakterystycznym napisem „TARGI PRACY” będzie kursowała przez ścisłe centrum Szczecina.

 

XV TARGI PRACY

Data: 27 marca 2019 (środa), godz. 9:00-15:00

Miejsce: Szczecin, Netto Arena przy ul. Władysława Szafera 3/5/7

Dojazd: komunikacją miejską (autobusy linii 53, 60, 74, 75, 80, tramwaje linii 1, 9) lub bezpłatnym „Targobusem”

Wstęp: bezpłatny

Więcej o imprezie na: www.targipracy.szczecin.pl

Fanpage: www.facebook.com/TargiPracySzczecin

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/318469142087295/