„Kto pierwszy, ten lepszy” - ta zasada obowiązywała w przypadku biletów na tegoroczny finał Festiwalu Komedii SZPAK. Wejściówki na dwa występy Abelarada Gizy zostały wyprzedane w niecałe dni! Dla spóźnialskich mamy jednak dobrą wiadomość, organizatorzy poinformowali właśnie, że gdański komik wystąpi na SZPAK-u po raz trzeci. Bilety już od wtorku w sprzedaży.

Abelard Giza to popularny stand-uper, scenarzysta, autor tekstów komediowych. Lider nieistniejącego już Kabaretu Limo, którym zdobył liczne nagrody i popularność, a także twórca programów stand-upowych "ProteusVulgaris", "Ludzie, trzymajcie kapelusze", "Numer 3" i serialu "Kryzys". Na szczecińskim Festiwalu Komedii SZPAK wystąpi po raz pierwszy ze swoim stand-upem. 1 grudnia dwukrotnie (o 17:00 i 20:00) zaprezentuje najnowszy program zatytułowany „PINIATA”. Bilety na oba te występy wyprzedały się w niecałe trzy dni, w związku z czym organizatorzy zaplanowali dodatkowy, trzeci termin, tj. dzień później, w poniedziałek 2 grudnia o godz. 19:00 w Starej Rzeźni. Tym samym tegoroczny SZPAK potrwa dłużej!

Jak informuje Karolina Płotnicka-Błach, rzeczniczka prasowa festiwalu, wejściówki na dodatkowy występ Gizy będą dostępne w sprzedaży już od wtorku, 15 października, od godz. 8:00 w serwisie bilety.fm.

Stand-up w różnych odsłonach

Szczeciński SZPAK to największe na Pomorzu Zachodnim święto komedii, które w tym roku rozpocznie się 29 listopada i potrwa do 2 grudnia. 13. edycję festiwalu zainauguruje Konkurs stand-up, w którym weźmie udział sześciu komików. Każdy zaprezentuje fragmenty swoich najlepszych programów, a o tym, kto zwycięży zdecyduje publiczność. Jak zapowiadają organizatorzy, to wydarzenie dla fanów ostrego humoru. Konkurs poprowadzi Katarzyna Piasecka, a gwiazdą wieczoru będzie zwyciężczyni ubiegłorocznego SZPAK-a – Magda Kubicka. Początek o godzinie 18:00 w Starej Rzeźni.

Pierwszego dnia festiwalu odbędzie się również Michał Leja Show, czyli jedyny w swoim rodzaju late night show. Leja to krakowski komik, który przebojem zdobył serca publiczności w całej Polsce nie tylko swoim stand-upem, ale także internetowym formatem Michał Leja Show, prezentującym monologi dotyczące aktualnych wydarzeń w kraju i za granicą oraz goszczącym innych komików. 29 listopada będzie jedyna szansa, by obejrzeć ten program na żywo w Szczecinie. Gościem Michała Lei będzie gospodarz SZPAK-a – Grzegorz Dolniak. Występ rozpocznie się o godz. 21:00 w Starej Rzeźni.

Szpaczek dla dzieci

W sobotnie i niedzielne południe (30 listopada i 1 grudnia) zaplanowano dobrze już znanego maluchom i rodzicom Szpaczka dla dzieci. Aktorzy zamkowej grupy Impro z Krypty wyruszą razem z dziećmi do krainy fantazji, gdzie wszystko może się wydarzyć. Wspólnie odkryją bajki, które nigdy jeszcze nie zostały opowiedziane i nigdy więcej się nie powtórzą.

Kabaretowy poligon i impro miecz

W sobotę wieczorem SZPAK ponownie przeniesie się do Starej Rzeźni. O godz. 18:00 rozpocznie się tu Poligon kabaretowy, podczas którego wystąpią: kabaret Czesuaf, kabaret Chyba, kabaret Zachodni, kabaret Czołówka Piekła. Te cztery zespoły zmierzą się ze sobą, prezentując premierowe skecze, piosenki, monologi i kto wie co jeszcze?! Szykuje się szalony wieczór pełen niespodzianek i interakcji z publicznością, która jak zawsze, będzie najważniejszym jurorem tego pojedynku. Wieczór poprowadzi Piotr „Guma” Gumulec.

Następnie o godz. 21:00 odbędzie się Impro mecz, w którym współzawodniczyć będą dwie drużyny, składające się z przedstawicieli kabaretów: Czesuaf, Chyba, Zachodni i Czołówka Piekła. Zespoły zmierzą się w batalii na gry improwizowane. Publiczność zdecyduje, która drużyna lepiej poradziła sobie z zadaniami. Taki wieczór z pewnością już się nie powtórzy!

Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne w serwisie bilety.fm.