Partia Roberta Biedronia chce wiedzieć, czy urzędnicy zarabiają dużo czy nie i czy podpisywane są umowy z osobami bez kompetencji, ale za to dobrze ulokowanymi politycznie. W Szczecinie zainaugurowano akcję „Wiosenne porządki”. Podczas spotkania z dziennikarzami politycy Wiosny zapowiedzieli wizytę swojego lidera na Pomorzu Zachodnim, ale nie zdradzili, kto będzie liderem listy do Parlamentu Europejskiego.

Robert Biedroń odwiedzi Szczecin. „Nawet dwa razy”

Lider partii Wiosna odwiedzi Szczecin 20 marca, ale będzie w mieście bardzo krótko. Zainauguruje tutaj działalność kobiecej grupy swojej partii, czyli „Wiosny Kobiet”.

– Przyjadą kobiety z całej Polski. Przedstawimy plan naszych działań na najbliższe miesiące. To nie będzie jedyna wizyta Roberta Biedronia w Szczecinie w najbliższym czasie – zapowiada Małgorzata Prokop-Paczkowska, liderka partii Wiosna w regionie.

Obecni na konferencji prasowej politycy nie chcieli zdradzić, kiedy odbędzie się druga wizyta i czy będzie ona związana z wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Nie wiadomo także, kto będzie liderem listy ugrupowania do Parlamentu Europejskiego. Spekulowano, że może to być obecny na konferencji prasowej Krzysztof Gawkowski, jednak on sam temu zaprzeczył, twierdząc, że nie ma zamiaru startować z tego okręgu.

„Wiosenne porządki”, czyli ile się zarabia w Urzędzie Miasta

Politycy zapowiedzieli także ogólnopolską akcję „Wiosenne porządki”. – W całej Polsce od wielu lat mamy problem zatrudniania osób bez kwalifikacji, po znajomości, bez umiejętności intelektualnych. Dostają olbrzymie środki finansowe na podstawie różnego rodzaju umów. Wiosna Biedronia chce sprawdzić jak wyglądają praktyki w wielu urzędach w Polsce. Złożymy 8 tysięcy wniosków w ramach akcji „Wiosenne porządki”. Chcemy ujawnienia wynagrodzeń urzędników w latach 2018-2019. Chodzi nam o umowy o prace, umowy zlecenia oraz o umowy o dzieło. Chcemy informacji o konkursach – mówił podczas konferencji prasowej Krzysztof Gawkowski, sekretarz partii Wiosna.

Wniosek został złożony w Urzędzie Miasta w Szczecinie, ale działacze zapowiedzieli szersze działanie w całym regionie. Krzysztof Gawkowski nie chciał zdradzić czy ma podejrzenia, co do prawidłowości procedur w Urzędzie Miasta w Szczecinie.

Jeden z liderów partii Roberta Biedronia wyraził także smutek, że na budynku magistratu nie wisi flaga Unii Europejskiej: – Czy prezydent Krzystek wstydzi się, że jesteśmy w Unii Europejskiej czy może zapomniał o tym, że należymy do wspólnoty? Bardzo nam jej brakuje na tym urzędzie. Liczymy na odpowiedź w ciągu dwóch tygodni – dodał Krzysztof Gawkowski.

W ostatnich sondażach partia Roberta Biedronia może liczyć na 11% poparcia, co mogłoby się przełożyć na sześć mandatów do Parlamentu Europejskiego.