Jak rozpoznawać uczucia dzieci? Czy należy je karać? Jak sprawić, by nie wchodziły nam na głowę? „Mądrzy Rodzice - kochaj i wymagaj" – to cykl 10 bezpłatnych warsztatów rodzicielskich, które Stowarzyszenie "EDUCARE" zorganizuje na początku przyszłego roku w Szczecinie i w Pyrzycach.

Warsztaty skierowane są dla rodziców dzieci do 12. roku życia. Składać będą się z 10 spotkań, organizowanych raz w tygodniu w godzinach popołudniowych. Podczas każdego z nich poruszane będzie inne zagadnienie. Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające nabycie nowych umiejętności.

Pytania, na które wszyscy rodzice chcą znać odpowiedzi

Rodzice będą mogli usłyszeć od ekspertów jak stawiać granice w wychowywaniu dzieci i co zrobić, by nie wchodziły im na głowę. Poznają związek między karami i ich konsekwencjami w wychowywaniu dzieci.

Ważnym temat będzie dotyczył emocjonalności dzieci. Tego, jak rozpoznawać uczucia dzieci i jak pomagać im sobie z nimi radzić. Podczas warsztatów będzie można też poćwiczyć rozwiązywanie różnych problemów i konfliktów. Zobaczyć, jak można zachęcać dzieci do współpracy z rodzicami, ale też jak namawiać do samodzielności.

Indywidualne spotkania z pedagogiem i psychologiem

Organizatorzy warsztatów zapewniają indywidualne wsparcie w procesie wychowawczym dla każdego z rodziców. Będą oni mieli okazje do spotkań z pedagogiem i psychologiem, by swobodnie omówić interesujące ich kwestie. Otrzymają też bezpłatny dostęp do materiałów edukacyjnych i literatury.

Spotkania będą organizowane w dogodnych godzinach popołudniowych. W trakcie trwania warsztatów organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi.

Rekrutacja już ruszyła

Rodzice zainteresowani udziałem w warsztatach mogą dowiedzieć się więcej na ich temat, a także zapisać się, pod numerem telefonu 604 513 724 lub drogą elektroniczną na adres i.rogojsza-pawlaczyk@gazeta.pl. Zajęcia są bezpłatne. Ruszają w styczniu. Trzeba się śpieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorem warsztatów „Mądrzy Rodzice - kochaj i wymagaj" jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju, Edukacji i Wsparcia Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym "EDUCARE". Projekt jest dofinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020