Gigantyczne zainteresowanie studentów bezpieczeństwem narodowym na Uniwersytecie Szczecińskim. „Młodzież chce wiedzieć, jak się bronić i jaka jest geneza wojny w Ukrainie”.


„Młodzi ludzie są żywo zainteresowani wojną w Ukrainie”. Bezpieczeństwo narodowe z rekordowym zainteresowaniem studentów

Trwa nabór na studia na Uniwersytecie Szczecińskim. Jednym z kierunków, który bije właśnie rekordy popularności, jest bezpieczeństwo narodowe w Instytucie Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego.

– Wojna w Ukrainie sprawiła, że młodzi ludzie zaczęli mocniej interesować się mechanizmami obronności i kwestiami związanymi z bezpieczeństwem i geopolityką. W żadnym innym miejscu nie dowiedzą się na ten temat tyle, co właśnie w naszym Instytucie – mówi prof. Tomasz Czapiewski, dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego.

„Studia w naszym Instytucie to szansa na lepsze rozumienie świata”

Bezpieczeństwo narodowe to kierunek idealny dla studentów, którzy są zainteresowani wojskowością, konfliktami zbrojnymi czy zarządzaniem kryzysowym. Obecna sytuacja geopolityczna sprawia, że to właśnie ten kierunek ma szansę stać się rekrutacyjnym przebojem na Uniwersytecie Szczecińskim.

– Mechanizmy wojny dotychczas mogliśmy obserwować z daleka lub tylko teoretycznie. Rok 2022 zmienił wszystko. Widzimy atak Rosji na Ukrainę. Codziennie śledzimy wieści z frontu, widzimy, jak wielkie znaczenie ma to dla naszego życia społecznego, gospodarczego i politycznego. Studiowanie Bezpieczeństwa Narodowego to szansa na zdobycie wiedzy od najwybitniejszych ekspertów w naszym regionie – przekonuje prof. Tomasz Czapiewski. – Spodziewamy się, że młodzi ludzie będą w tym roku chętnie wybierać bezpieczeństwo narodowe i politologię. To szansa na lepsze rozumienie świata, który nas otacza. Młodzi ludzie są tych zmian bardzo ciekawi, a nasi wykładowcy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na zajęciach i poza nimi – dodaje prof. Czapiewski.

Budujemy #InstytutStudentów

Kierunkiem, który cieszy się od kilku lat dużym zainteresowaniem, jest także Management Instytucji Publicznych i Public Relations.

– Jeżeli ktoś interesuje się marketingiem, mediami społecznościowymi, budowaniem marki i wizerunku, HR-em czy sprawami publicznymi, to jest to idealny kierunek dla takiego studenta. Stawiamy na praktyków jako wykładowców, a studenci mają szansę na realizację praktyk w zachodniopomorskich firmach – mówi prof. Tomasz Czapiewski. – Wspólnie ze studentami chcemy tworzyć #InstytutStudentów, czyli Instytut Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie. Stawiamy na otwartość na potrzeby studentów, słuchamy ich głosu i staramy się pomóc, zwłaszcza tym, którzy dopiero zaczynają swoją karierę studencką i nowy świat może wydawać się niejasny i przytłaczający – dodaje dyrektor Instytutu.

Co poza tym uważamy za atuty naszych kierunków:

 

  • wielu wykładowców-praktyków, którzy łączą wykłady na uczelni z pracą w zawodzie, np. eksperci public relations czy funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

  • nowoczesną infrastrukturę (strzelnica laserowa, centrum zarządzania kryzysowego, sala samoobrony, sala medialna, pracownie informatyczne),

  • dobrą ocenę w rankingu Perspektyw – nie ma lepszych kierunków z obszaru nauk społecznych w całym województwie zachodniopomorskim,

  • mobilność (możliwość realizowania studiów formie dziennej i zaocznej, możliwość wyjazdów zagranicznych i krajowych w ramach programu Erasmus oraz MOST)

  • aktywne studiowanie (szerokie możliwości działania w kołach naukowych, stowarzyszeniach, udział w szkoleniach zawodowych biura karier, wyjazdy studyjne, projekty naukowe

 

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE: