Spółka KochamRadio otrzymała częstotliwość od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, na częstotliwości 97,5 FM uruchomiona ma zostać stacja radiowa Super FM Szczecin. Za projektem stoi przedsiębiorca ze Szczecina Sławomir Adamski.

KRRiT wybrała spółkę, która ma uruchomić lokalne radio w Szczecinie

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o uwolnieniu dwóch wolnych częstotliwości radiowych w pierwszej połowie 2019 roku. Spośród dwunastu wniosków, zwycięski okazał się złożony przez spółkę KochamRadio, która chce uruchomić rozgłośnię Super FM Szczecin z tematyką lokalną dotyczącą Szczecina i okolic.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, o częstotliwość starały się tak wielkie korporacje radiowe, jak ZPR Media (nadawca Radia Eska), Grupa Agora (nadawca radia Złote Przeboje) czy spółka powołana przez byłych zarządzający Radiem Szczecin. Wymagania konkursowe, jakie musiały spełnić podmioty, by uzyskać zgodę na rozpowszechnianie programu na częstotliwości 97,5 MHz na okres 10 lat to: program zawierający różne gatunki i formy radiowe oraz różnorodną problematykę, z tematyką lokalną dotyczącą Szczecina i innych miejscowości objętych zasięgiem nadawania. Radio ma emitować serwisy informacyjne oraz programy publicystyczne.

Wcześniej KRRiT zdecydowała, że częstotliwość 98,9 FM otrzyma Radio Wnet.

Właściciel nowego radia nie udziela informacji

Co wiemy o nowym radiu? Sławomir Adamski nie komentuje sprawy i jeszcze nie chce rozmawiać o tym, jak działać będzie stacja radiowa: – Pan pozwoli, że nie będę komentować jeszcze tej sprawy. Czekam na oficjalną zgodę z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – mówi w rozmowie z portalem wSzczecinie.pl.

Wcześniej spółka należąca do Adamskiego prowadziła emisję testową na częstotliwości 98,9 FM. Na emisję testową zgodę wyraził wówczas Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Nowe stacje – Super FM Szczecin i Radio Wnet – powinny rozpocząć nadawanie w Szczecinie w 2020 roku.