W OFF Marinie przy ul. Chmielewskiego 18 trwają przygotowania dodatkowej przestrzeni wystawienniczej. Dzięki temu Szczeciński Bazar Smakoszy wzbogaci się już w czerwcu o kilkanaście nowych stanowisk. Organizatorzy czekają na zgłoszenia od zainteresowanych wystawców.

W tę niedzielę Bazar obchodził 4. urodziny. Jak zawsze w niedzielę (godz. 10-15) na Pomorzanach pojawiło się wielu gości szukających naturalnych produktów dostępnych bezpośrednio od rolników i producentów. Nie zabrakło stałych, dobrze znanych od lat klientom stanowisk, ale były też nowości.

Więcej miejsca dla wyselekcjonowanych wystawców z nietuzinkową ofertą

Odwiedzającym udostępniono dwie nowe przestrzenie. Przy wejściu, we współpracy z Qualia Caffe i Zakwasownią, powstała kafejka, a nieco dalej nowe miejsce rekreacji, gdzie w niedzielę usytuowano studio portalu wSzczecinie.pl, ale już od najbliższej niedzieli będzie można usiąść i odpocząć. To jednak dopiero początek zmian na dynamicznie rozrastającym się Bazarze.

- Pojawiła się konieczność powiększenia przestrzeni wystawienniczej. Chętnych wystawców jest coraz więcej, napływają kolejne zgłoszenia, a my musimy dokonywać selekcji i niektórym z bólem serca odmawiać. Bardzo cieszymy się, że wkrótce tego miejsca będzie więcej. To sprawi, że będziemy mogli nawiązać nowe współprace, co pozwoli też jeszcze bardziej uatrakcyjnić oblicze Bazaru – mówi Anna Fiodorowicz ze Szczecińskiego Bazaru Smakoszy.

Postindustrialny klimat nowej przestrzeni

Już w czerwcu będzie dostępnych kilkanaście nowych stanowisk. Bazar ma bowiem powiększyć się o ponad 100 m kw. Udostępnione zostaną nowe miejsca, która mają ciekawą, postindustrialną przeszłość. Związaną z czasami PRL, gdy w dzisiejszej OFF Marinie była fabryka Meblosprzętu. Dla nowych wystawców i odwiedzających zaadaptowana zostanie dawna świetlica (na dole przy wejściu), a do jesieni - także była szatnia dla kobiet i prysznice, które organizatorzy postanowili zaaranżować na nowo, ale z zachowaniem ich pierwotnego kształtu.

- Pomieszczenia przejdą remont, ale nie chcemy usuwać z nich wszystkiego, co kojarzy się z industrialną przeszłością OFF Mariny. Zależy nam, żeby zachować klimat tego miejsca. Uważamy to wręcz za nasz obowiązek wobec tego budynku - mówi Anna Fiodorowicz. – Remontujemy też przestrzeń znaną już odwiedzającym. Odświeżyliśmy klatkę schodową, a do połowy tego roku zajmiemy się również łącznikiem, salą główną i salą boczną. Dzięki temu chcemy zwiększyć komfort wystawców i odwiedzających oraz sukcesywnie podnosić także estetyczny poziom. Nadal jednak pozostaną to nietuzinkowe miejsca, w niczym nieprzypominające atmosfery galerii handlowych, gdzie wszystko zrobione jest „pod miarkę”.

Zgłoszenia na Bazar

Wystawcy zainteresowani uczestnictwem w Szczecińskim Bazarze Smakoszy mogą zgłaszać się bezpośrednio do Anny Fiodorowicz, głównej organizatorki:

tel. 729 197 005

biuro@szczecinskibazarsmakoszy.pl

https://www.facebook.com/SzczecinskiBazarSmakoszy

https://www.instagram.com/szczecinskibazarsmakoszy/?hl=pl