Infrastruktura parku w okolicach ul. Kalinowej powiększy się m.in. o wielofunkcyjne boisko sportowe i plac aktywności. Aby było możliwe wykonanie drugiego etapu budowy parku Warszewo-Podbórz, miasto musiało poszukać dodatkowych pieniędzy.

Pierwotnie na ten cel zapisano w budżecie 1,29 mln zł. Jedyna oferta jaka wpłynęła w przetargu opiewała jednak na 1,97 mln zł. Na tyle swoją pracę wyceniła firma Jawal – Bruk Waldemar Cielica z Goleniowa. Po analizie magistrat dołożył brakującą kwotę (blisko 700 tys. zł) i ogłosił pozytywne rozstrzygnięcie przetargu.

- W ramach drugiego etapu inwestycji powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe (14x26 metrów); plac aktywności; drewniany podest i pergola. Wykonane zostanie ponadto ogrodzenie placu zabaw, monitoring; oświetlenie. Inwestycja obejmuje także budowę nawierzchni ciągów pieszych i zjazdu z ulicy Kalinowej. Zagospodarowana zostanie zieleń – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Zaplanowane prace mają potrwać maksymalnie 5 miesięcy od dnia podpisania umowy.

O potrzebie budowy parku w mocno zurbanizowanej części Warszewa zadecydowali mieszkańcy w głosowaniu w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Pierwszy etap kosztował 3,3 mln zł. Nie uniknięto jednak usterek związanych zwłaszcza z odwodnieniem terenu. Po pierwszych ulewach nawierzchnia alejek w dużej części spłynęła wraz z deszczem. Wykonawca został wezwany do napraw gwarancyjnych. Pisaliśmy o tym w artykule: "Budowlany bubel dekady? Kto to zaprojektował i kto odebrał?".