Dzisiaj w Szczecinie konferencję prasową zorganizował Janusz Korwin-Mikke. Działacze jego ugrupowania w ostry sposób wypowiedzieli się o działaczach LGBT oraz edukacji seksualnej według standardów WHO. Marcel Duda zadeklarował także, że przystąpi do debaty z Igorem Podeszwikiem z inicjatywy Nowy Szczecin, który uważa, że „Karta LGBT+” powinna zostać zorganizowana w naszym mieście. Pomysł ten jednak nie wszystkim się podoba.

Kto uczy dzieci masturbacji? Partia KORWiN chce debatować o karcie LGBT+

Powodem konferencji była wizyta w Szczecinie lidera partii Janusza Korwina – Mikkego, który ustosunkował się do głośnej w ostatnim czasie dyskusji na temat „Karty LGBT+”. Kontrowersyjny polityk nazwał dyskusję „najazdem wariatów”. Jeszcze ostrzej wypowiadali się działacze ze Szczecina:

- My, jako młodzi ludzie stanowczo sprzeciwiamy się, żeby obcy ludzie wchodzili do szkół i seksualizowali nasze dzieci. Rodzice muszą weryfikować treści, jakie są przekazywane w szkołach, to rodzice są pierwszymi wychowawcami dzieci i szkoła może tylko i wyłącznie wspomagać rodziców w procesach wychowawczych – mówiła Klaudia Szenderowicz. – Każde dziecko rozwija się indywidualnie i nie możemy uznać, że dzieci w jednym momencie dowiedzą się jak się masturbować. To rodzice powinni przekazywać tego typu informacje, a nie obcy ludzie o wątpliwych upodobaniach seksualnych – kontynuowała działaczka partii Korwin.

Lider partii Janusza Korwina-Mikkego w regionie Marcel Duda odniósł się także do zaproszenia do debaty na temat „Karty LGBT+”, którą zaproponował lewicowy działacz Igor Podeszwik. Duda nazwał go „marksistą kulturowym”:

- Żaden rodzic zdrowy na umyśle nie zgodzi się na nauczanie masturbacji, antykoncepcji i homoseksualizmu. Nie możemy dopuścić do tego, żeby nasze dzieci były pod przymusem edukowane przez zawodowych zboczeńców – grzmiał Marcel Duda. – Przyjmujemy wezwanie do debaty – dodał młody działacz.

Podeszwik: „Działanie o charakterze edukacyjnym”, Pacyfka: „Taplanie się w kisielu”

Igor Podeszwik z inicjatywy Nowy Szczecin cieszy się, że partia KORWiN przyjęła zaproszenie do debaty: - Jestem przekonany, że w jej trakcie wyjaśnimy wiele kwestii, jak np. to, że prawa człowieka wynikają wprost z natury osoby ludzkiej – mówi działacz. - W naszym mieście dochodzi do aktów przemocy wobec osób LGBT+, a powinnością władz lokalnych jest skuteczne przeciwdziałanie powyższemu. Lokalna karta LGBT+ gwarantuje szereg działań o charakterze antyprzemocowym i edukacyjnym, co ważne, zgodnych ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia. Myślę, że w temacie karty jest wiele nieścisłości i warto to w końcu wyjaśnić – dodaje Podeszwik.

Całą sytuację ostro komentuje jedna z organizatorek szczecińskiego Marszu Równości Monika Pacyfka – Tichy: - Jeżeli ktoś lubi się taplać w kisielu, to można takie rzeczy organizować – mówi w rozmowie z portalem wSzczecinie.pl aktywistka. – Nie spodziewam się merytorycznych wypowiedzi po tych ludziach, których lider porównuje relacje homoseksualne do seksu z kozą. Dawanie przestrzeni osobom, które wygadują nienawistne bzdury jest ryzykowne – dodaje.

Nie wiadomo, kiedy debata miałaby się odbyć. Igor Podeszwik zapowiada, że chciałby zaprosić do niej także władze miasta.