Spektakularne skoki z wysokości ósmego piętra, zachwycające akrobacje, skoki „na bombę”, ledowa parada nocna. Wielkimi krokami zbliża się Water Show Szczecin 2019. Jest już program imprezy.

Skoki z wysokości ósmego piętra

Będzie to już czwarta edycja wodnego widowiska w Szczecinie. Tegoroczna edycja odbędzie w drugi weekend sierpnia i będzie jednym z wydarzeń towarzyszących Międzynarodowemu Festiwalowi Ogni Sztucznych Pyromagic (o tym, kto wystąpi i zagra podczas Pyromagic pisaliśmy tutaj). Zapierające dech w piersiach skoki i akrobacje będzie można podziwiać dokładnie 10 sierpnia. Po rocznej przerwie na Trasie Zamkowej ponownie stanie 12-metrowa konstrukcja (w ubiegłym roku z powodu remontu przeprawy, Water Show odbył się bez skoków), z której skakać będą, jak zapewniają organizatorzy, najlepsi zawodnicy na świecie.

High diving to akrobatyczne skoki do wody z wysokości 27 metrów w wykonaniu mężczyzn i 20 metrów w wykonaniu kobiet. Jest to bez wątpienia sport ekstremalny, wymagający niebywałej odwagi i wręcz nadludzkiej sprawności fizycznej. Stanowi nową dyscyplinę sportu i na przestrzeni kliku lat zaskarbił sobie niesamowitą popularność. Pokazowe turnieje high divingu z udziałem światowej czołówki skoczków gromadzą na świecie nawet do 80 tys. widzów. Odbywają się w niezwykle prestiżowych lokalizacjach i unikalnych miejscach, m.in.: Bilbao (most centralny), Kopenhadze (skoki z dachu Opery Narodowej), Dubaju (skoki z tarasu ekskluzywnego 7-gwiazdkowego hotelu), Francji (skoki z wieży zamku w La Rochelle), Meksyku (skoki w jaskiniach – Cenoty). Jest szansa, że high diving stanie się dyscypliną olimpijską już na igrzyskach w Tokio w 2020 roku.

Widowiskowy flyboard i death diving...

Co jeszcze nas czeka podczas tegorocznej edycji Water Show? To m.in. flyboard, który wzbudził ogromny zachwyt widzów w roku ubiegłym. 10 sierpnia będziemy świadkami próby pobicia Rekordu Guinessa w liczbie salt w tył w czasie 1 minuty (backflip). Dotychczasowy rekord to 29 obrotów. Tutaj także pojawią się znaczący zawodnicy tej dyscypliny sportu z kraju i zagranicy.

- Ponadto w trakcie Water Show Szczecin rozegramy Otwarte Mistrzostwa Polski we Freeestyle Flyboardingu FLY CUP 2019. Zawody polegać będą na rywalizacji w najlepszych akrobacjach. Do zawodów zapraszamy każdego, kto ma swój sprzęt do latania oraz umiejętności. Zawodnicy na podium podzielą się pulą nagród w wysokości 6000 zł. Zapraszamy 10 sierpnia o 15:00 nad Odrę – zaprasza Kajetan Sikorski, Prezes Polskiego Związku Hydro-Odrzutowego i współorganizator Water Show.

Zaplanowano też death diving. To sport narodowy w Norwegii, który bije rekordy popularności. Zawodnicy skaczą z 10-metrowej wieży, wykonując szalone akrobacje, często wymyślone przez siebie. Istotą jest lądowanie, które musi boleć…

- Po raz pierwszy rozegramy również Mistrzostwa Polski w slalomie na deskach surfingowych z napędem. Zakładamy udział 10 zawodników, którzy na własnych deskach będą ścigać się po torze – dodaje współorganizator Łukasz Dunat, Moto Surf.

Odwiedzający szczecińskie bulwary będą mieli także okazję zobaczyć skoki na poduszkę BLOB. Głównym elementem umożliwiającym fantastyczną zabawę jest nadmuchana poduszka o długości 10 m. Na jednym jej końcu znajduje się uczestnik, który czeka na moment, aż po przeciwległej stronie ktoś inny skoczy na powierzchnię poduszki. W wyniku tego skoku następuje gwałtowny przepływ masy powietrza, która potrafi wyrzucić każdego śmiałka nawet na wysokość 10 m, a całość kończy się spektakularnym wpadnięciem do wody, podczas którego należy wykonać jak najefektowniejsze ewolucje.

PROGRAM

Water Show Szczecin 2019:

15.00 - 15.20  Otwarcie imprezy: prezentacja dyscyplin  

15.20 - 16.20 Bicie Rekordu Guinessa: flyboarding w liczbie salt w tył w czasie 1 minuty (backflip)

16.20 - 17.00 Moto Surf – Mistrzostwa Polski w Moto Surfingu 2019, wyścigi równoległe po torze na deskach surfingowych z napędem strugo wodnym, blob jumping dla publiczności, skoki dla chętnych

17.00 - 17.40

- high diving – część 1 – skoki pokazowe, 2 serie po 4 zawodników

- death diving – 2 serie po 8 zawodników – skoki na śmierć styl klasyczny

17.40 - 18.40 Flyboarding – Mistrzostwa Polski we flyboardingu 2019 – pierwsza runda, blob jumping I runda (8 zawodników)

18.40 - 19.20 Moto Surf – Mistrzostwa Polski w Moto Surfingu 2019, wyścigi równoległe po torze na deskach surfingowych z napędem strugo wodnym

19.20 - 19.40 High diving – część 2 – skoki pokazowe, 2 serie po 4 zawodników

19.40 - 20.10 Flyboarding – Mistrzostwa Polski we flyboardingu 2019, druga runda, blob jumping finał II runda (4 zawodników)

20.15 - 20.30 Death diving – 2 serie po 8 zawodników – skoki na śmierć freestyle

20.30 - 20.50 Blob jumping dla publiczności, skoki dla chętnych, ceremonia dekoracji zwycięzców

20.50 - 21.10 PARADA FINAŁOWA - pokaz nocny w strojach pirotechnicznych i ledowych

Więcej informacji na: www.watershowszczecin.pl  oraz www.fajerwerki.szczecin.eu