Przez całą niedzielę będą upiększać włosy, a pieniądze za wykonane usługi zamiast do kasy salonu fryzjerskiego trafią do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szczecińscy fryzjerzy również zagrają dla WOŚP.

- Każdy sposób by pomóc jest dobry, ale nasz jest też wyjątkowo przyjemny. Poddając się zabiegom fryzjerskim: cięciu, koloryzacji, pielęgnacji czy zwykłemu czesaniu, można jednocześnie wesprzeć tegoroczny finał WOŚP – mówi Anna Duchała, koordynująca ogólnopolską akcję pod patronatem kosmetycznej marki Kemon. – To możliwe dzięki fryzjerom, którzy gotowi są przez jeden dzień pracować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tegorocznej akcji weźmie udział 121 salonów fryzjerskich z całej Polski, w tym dwa ze Szczecina - „Pasja” (ul. Łokietka 8) oraz „Bliss III” (ul. Duńska 96/42).

Zasady akcji są proste. W finałową niedzielę, 15 stycznia, fryzjerzy staną się wolontariuszami WOŚP i będą robić to, co potrafią najlepiej – upiększać włosy. Jednak tego dnia równowartość wynagrodzenia za daną usługę klienci będą wrzucać bezpośrednio do skarbonki WOŚP.

- Na usługę fryzjerską w finałową niedzielę można zapisać się wcześniej, albo po prostu przyjść tego dnia do salonu. Kto jednak nie będzie mógł 15 stycznia odwiedzić fryzjera, a chciałby wesprzeć WOŚP, może przyjść do salonu przed finałem. Tam już znajduje się orkiestrowa skarbnica i każdy może do niej wrzucić dowolny datek – mówi Anna Duchała.

To już dwunasta fryzjerska zbiórka dla WOŚP. Do tej pory w ten przyjemny dla darczyńców sposób fryzjerom udało się zebrać ponad półtora miliona złotych.

Co jeszcze się będzie działo w Szczecinie?

Szczeciński finał WOŚP w tym roku odbędzie się w Starej Rzeźni na Łasztowni. Impreza rozpocznie się o godz. 12:00, o 20:00 zaplanowano tradycyjne światełko do nieba. W programie atrakcji znalazły się m.in.: spotkanie z bohaterami Gwiezdnych Wojen, obiad ugotowany przez gwiazdy kulinarnych programów, koncerty szczecińskich zespołów, XIX-wieczna karuzela, pokazy średniowiecznych walk, prezentacje wojskowego sprzętu. Więcej można przeczytać w naszym artykule „Szczeciński finał WOŚP 2017 w nowym miejscu. Jakie przygotowano atrakcje?”.

To tylko część atrakcji zaplanowanych na najbliższą niedzielę – np. koncertowy finał odbędzie się w Browarze Stara Komenda, a w Centrum Handlowym Gryf na prawobrzeżu z mieszkańcami spotkają się aktor Maciej Musiał i laureat VII edycji The Voice of Poland Mateusz Grędziński.