Organizatorzy przygotują mikrofon i zapewnią akompaniament, a mieszkańcy będą mogli zaśpiewać swoje ulubione piosenki. Już dziś po południu na placu Grunwaldzkim odbędzie się druga edycja wydarzenia „Szczecin śpiewa(My)!”.

– Czyż nie nucimy sobie podczas gotowania, kąpania, sprzątania, czy też wracając z pracy do domu, albo na spacerze? Oczywiście, że tak! Każdy i każda z nas śpiewa – przekonuje Robert Grabowski ze Szczecińskiej Agencji Artystycznej, zapraszając szczecinian w środę (18 września) na pl. Grunwaldzki: – Przygotujemy mikrofon, będzie akompaniament, a Ty śpiewaj. Dowolny, utwór. Może być Twój ulubiony. Nieważne, ile masz lat, gdzie pracujesz, bo jak śpiewał Jerzy Stuhr: „przecież nie o to chodzi jak co komu wychodzi”.

Mikrofon będzie czekał na mieszkańców w godz. 14:00 – 16:00. Akompaniatorem będzie Krzysztof Baranowski, który mówi, że podegra wszystko!

Wydarzenie „Szczecin śpiewa(My)!” to zapowiedź zbliżającego się wielkimi krokami szczecińskiego Festiwalu Młodych Talentów. Tegoroczna edycja rozpocznie się dokładnie za miesiąc, 18 października. Najpierw w Starej Rzeźni w Szczecinie odbędą się przesłuchania konkursowe. Weźmie w nich udział maksymalnie 10 wykonawców, wybranych spośród ponad 300 zgłoszeń przez jury pod przewodnictwem Katarzyny Nosowskiej. Zwycięzcę poznamy dzień później (19 października) podczas finałowego koncertu w Netto Arenie, który będzie miał okazję wystąpić na profesjonalnej scenie z gwiazdami festiwalu.

A gwiazdami tegorocznej edycji festiwalu będą uczestniczki II edycji projektu „Women’s Voices – Kobiety ratują planetę”, czyli Kayah, Edyta Bartosiewicz, Julia Pietrucha, Mela Koteluk oraz Paulina Przybysz. Bilety na ten koncert kosztują 99 zł.

Wydarzenie „Szczecin śpiewa(My)!” organizowane jest przez Szczecińską Agencję Artystyczną.