Już w najbliższy weekend, 13 – 14 lipca, w Szczecinie możliwe będzie połączenie ruchu na świeżym powietrzu z pomaganiem. Charytatywna impreza 5. RAZ 25h RUN i Nocna 10 to biegi, z których cały dochód zostanie przeznaczony na spełnianie marzeń dzieci znajdujących się pod opieką Fundacji Mam Marzenie.

Charytatywny bieg trwający nieprzerwanie 25 godzin odbędzie się w Szczecinie już po raz piąty. Zawody rozpoczną się w sobotę (13 lipca) o 9.00 rano obok Szyszka Restaurant&Cafe mieszczącej się przy kąpielisku Arkonka. Biegacze będą pokonywać trasę aż do 10.00 rano w niedzielę.

Co niezwykle istotne, do biegu można dołączyć w dowolnym momencie. Można też go w każdej chwili przerwać lub skończyć. Jedyne ograniczenie dotyczy pokonanego dystansu – każdy uczestnik musi przebiec minimum 5 km. Im więcej przebiegniesz, tym więcej pieniędzy zasili konto Fundacji Mam Marzenie, która spełnia marzenia chorych dzieci w wieku 3–18 lat, u których zdiagnozowano chorobę zagrażającą ich życiu.

– 25-godzinny bieg organizowany wspólnie z Ruchową Akademią Zdrowia to już nasza tradycja – mówi Pamela Struś z Fundacji Mam Marzenie. – Nasi Marzyciele codziennie uczestniczą w wyścigu po swoje zdrowie, a dzięki takim inicjatywom jak ta, każdy może im w tym biegu towarzyszyć. Idea pomagania wyraźnie dodaje biegaczom sił.

W ramach tej samej imprezy odbędzie się także bieg nocny – "Nocna 10" na dystansie 10 km. Te zawody dla amatorów biegania po ciemku i w niższych temperaturach ruszą w sobotę, 13 lipca, o godz. 22.00.

– Bieg zawsze cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, a limit 300 miejsc szybko się wyczerpuje. To wspaniałe, jak dużą popularnością cieszy się idea pomagania innym. Dlatego co roku z wielką przyjemnością organizujemy kolejne edycje tej imprezy – mówi Robert Szych z Ruchowej Akademii Zdrowia, organizator biegu.

Aby wziąć udział w biegu należy zarejestrować się na stronie: https://www.protiming24.pl/startmeta/MMRAZ25H/registration/. W zakładce 'informacje' dostępne są wszyskie szczegóły imprezy.