Najlepsze fragmenty sylwestrowego koncertu w wykonaniu jednego z najznakomitszych składów w naszym mieście, a dzień później największe przeboje dwudziestolecia międzywojennego. W najbliższy weekend Filharmonia w Szczecinie przygotowała aż dwa świetne koncerty online. Oba do wysłuchania za darmo na kanałach Filharmonii w serwisach Facebook i YouTube.

 

Już dziś, 8 stycznia, Filharmonia zaprezentuje przegląd najlepszych fragmentów sylwestrowego koncertu w wykonaniu Szczecin Philharmonic Big Band. To jeden z najznakomitszych muzycznych składów w naszym mieście, znany z żywiołowych i pełnych temperamentu koncertów. W ostatni wieczór minionego roku w wykonaniu zespołu oraz ich gości – trębacza Roberta Majewskiego, saksofonisty Macieja Sikały oraz perkusisty Cezarego Konrada – w złotej sali zabrzmiały największe przeboje światowego jazzu. To m.in. takie hity jak „Moon River”, „Georgia On My Mind”, „Night in Tunisia” czy „The way you look tonight”. W piątkowy wieczór będzie można ich ponownie wysłuchać na kanałach Filharmonii w serwisach Facebook oraz YouTube. Początek bezpłatnej transmisji o godz. 19:00.

Spragnionym większej dawki jazzowego brzmienia przypominamy, że pełna wersja koncertu dostępna jest w archiwum VOD na livefilharmonia.szczecin.pl. Dostęp do serwisu kosztuje 10/20 zł.

Z kolei w sobotę, 9 stycznia, Filharmonia zaprasza na w podróż w czasie do magicznych lat 20. i 30. XX wieku. W muzyczny świat, eleganckich dam i szarmanckich gentelmanów przeniosą słuchaczy takie utwory jak „Sex appeal”, „Na pierwszy znak”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, czy „Już nie zapomnisz mnie”. Te i inne przeboje w zupełnie nowych aranżacjach orkiestrowych Daniela Nosewicza (choć młodego, to już uznanego aranżera, kompozytora i dyrygenta) wykona Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie. W złotej sali wystąpią także Zofia Nowakowska, Sylwia Różycka, Wojciech Myrczek i Jakub Szydłowski. Koncert „Lata XX, lata XXX…” rozpocznie się w sobotę o godz. 19:00. Bezpłatną transmisję zaplanowano na Facebooku oraz YouTube Filharmonii.