Otwarto koperty w przetargu na budowę ul. Nowoszkolnej. Połączy ona ul. Kredową z ul. Podbórzańską, na wysokości budowanej właśnie szkoły podstawowej.

Aktualna sytuacja na rynku budowlanym sprzyja inwestycjom publicznym. Z powodu panującej pandemii firmy budowlane mają mniej zamówień prywatnych, więc bardziej zależy im na zwycięstwie w przetargach ogłaszanych przez samorządy. Dlatego ofert jest więcej i najczęściej są atrakcyjne cenowo.

Tak jest również w przypadku ul. Nowoszkolnej. Miasto chce na ten cel wydać maksymalnie 6,8 mln zł i aż osiem z dziewięciu ofert zmieściło się w tym budżecie. Najniższa jest propozycja firmy KRISTONE – 4,9 mln zł. Po analizie zapadnie decyzja o podpisaniu umowy z wybranym wykonawcą.

Nowa ulica powstaje specjalnie, by ułatwić obsługę nowej szkoły podstawowej. Na Nowoszkolnej zaplanowano miejsca postojowe Kiss&Ride oraz zatoki autobusowe, które do czasu uruchomienia komunikacji miejskiej będą pełnić funkcję dodatkowych miejsc postojowych Kiss&Ride.

Wzdłuż ul. Nowoszkolnej wybudowane zostaną obustronne chodniki. Od strony północnej dostępna będzie ścieżka rowerowa. W okolicy skrzyżowania ul. Nowoszkolnej z ul. Podbórzańską znajdą się miejsca postojowe, z których będą mogli korzystać rodzice odprowadzający dzieci do szkoły. Wybudowane zostaną wyniesione przejścia dla pieszych. Inwestycja zakłada budowę oświetlenia i przebudowę linii energetycznych, sieci wodociągowych, kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Wybrany w przetargu wykonawca przebuduje również ul. Kredową na odcinku między ul. Nowoszkolną a skrzyżowaniem z ul. Podbórzańską. Na ul. Kredowej przebudowana zostanie nawierzchnia, wprowadzona zostanie strefa 30 oraz progi zwalniające. Po obu stronach ul. Kredowej powstaną chodniki.