Szczecińska prewencja zatrzymała nietrzeźwego mężczyznę który awanturując się przed sklepem monopolowym wybił szybę i uszkodził pojazd ochrony. Dziś usłyszy zarzut uszkodzenia mienia za który grozi im do 5 lat więzienia.

Niezadowolony klient to agresywny klient

Dziś w nocy ok. 03:00, dyżurny szczecińskiej policji otrzymał zgłoszenie uszkodzenia mienia przez awanturującego się klienta sklepu nocnego. Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej udali się na ul. Al. Wyzwolenia gdzie przed sklepem monopolowym stał patrol ochrony. Mundurowi wstępnie ustalili, że sprawcą całego zajścia jest 25-latek ze Szczecina. Mężczyzna niezadowolony z obsługi w sklepie, wyszedł z lokalu. Zamachnął się i z rozpędem kopnął w szybę wystawową, zbijając ją. Sprzedawczyni sklepu natychmiast powiadomiła ochronę. Rozjuszony klient przywitał patrol agencji ochrony kopniakiem w karoserię auta.

Policjanci zatrzymali awanturnika. Jak się okazało, alkomat wykazał u niego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Chłopak trafił do Miejskiej Izby Wytrzeźwień. Właściciel lokalu oszacował swoją stratę na ponad 300 zł. Dziś chłopak jak wytrzeźwieje usłyszy zarzut zniszczenia mienia za który kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.