Pomimo nieciekawej pogody, Arkonka ponownie została udostępniona mieszkańcom. „Woda w basenach jest całkowicie bezpieczna. Sanepid sprawdził ją pod kątem występowania bakterii i stwierdził, że nie ma żadnego zagrożenia” – informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych.

 

Przypomnijmy, że niecały tydzień temu kąpielisko Arkonka zostało zamknięte dla odwiedzających. Powodem było wykrycie w wodzie pałeczki ropy błękitnej. Bakteria jest szczególnie niebezpieczna dla osób z obniżoną odpornością. W związku z zagrożeniem, obiekt został wyłączony z użytkowania.

Teraz rzecznik prasowy ZUK Andrzej Kus informuje, że „woda w basenach Arkonki jest już całkowicie bezpieczna” i ponownie zaprasza mieszkańców do wodnego odpoczynku.

– Sanepid sprawdził wodę pod kątem występowania bakterii i stwierdził, że nie ma żadnego zagrożenia. Obiekt w związku z tym, mimo nieciekawej pogody, został ponownie udostępniony mieszkańcom. Czekamy teraz na kolejne, upalne dni i zapraszamy do szaleństwa – zachęca.

Kąpielisko Arkonka czynne jest od poniedziałku do czwartku w godz. 10-19 oraz w piątki, soboty i niedziele w godz. 10-20.