Andrzej Truszczyński został wyróżniony w konkursie 40 Under 40 organizowanym przez The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design oraz European Centre of Architecture. Trafił na listę czterdziestu prekursorów architektury w wieku poniżej 40 lat.

 

Architekt z biura projektowego Dreamworlds (część Grupy TKHolding) jest współtwórcą Fabryki Wody – aquaparku z częścią edukacyjną powstającego na Gontynce. Właśnie za ten projekt, a także za Wodny Park Tychy i Chełmski Park Wodny, został wyróżniony przez międzynarodowe jury.

Program Europe 40 Under 40 został zainicjowany przez The European Center jako coroczny program zwracający uwagę na nowe pokolenie architektów i designerów, którzy będą mieć wpływ na kreowanie i tworzenie otaczającego nas świata. Na liście laureatów z poprzednich lat znajdziemy inne nazwiska związane ze Szczecinem. Fabrizio Barozzi i Alberto Veiga zaprojektowali Filharmonię, a Robert Konieczny Centrum Dialogu Przełomy.

Wręczenie nagród planowane jest w listopadzie w Atenach. W maju dostępny będzie katalog z pracami wszystkich 40 wyróżnionych w tym roku architektów.

Fabryka Wody ma być gotowa w 2022 r. Koszt jej budowy to 349 mln zł.