Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę Fabryki Wody. Szczeciński aquapark mama wybudować konsorcjum firm ALSTAL Grupa Budowalna sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o.

W przetargu na budowę Fabryki Wody wpłynęło pięć ofert. Ta złożona przez zwycięskie konsorcjum opiewa na 349,7 mln zł. Teraz, zgodnie z przepisami, musi upłynąć 10 dni, aby firmy miały czas na złożenie ewentualnych odwołań. Jeśli te się nie pojawią, umowa zostanie podpisana.

Jak informuje Piotr Zieliński z Urzędu Miasta, podpisanie umowy, jak i przekazanie placu budowy powinno nastąpić we wrześniu tego roku. Zieliński dodaje przy tym, że: – Jednocześnie trwa proces zmierzający do podpisania umowy kredytowej z konsorcjum banków. Podpisanie umowy nastąpi przed podpisaniem umowy z generalnym wykonawcą inwestycji i przekazaniem placu budowy.

Inwestcyja ma być gotowa w 2022 roku. Na budowę aquaparku wykonawca będzie miał 2,5 roku od chwili podpisania umowy.

Szczecińska Fabryka Wody ma być połączeniem nowoczesnego aquaparku z edukatorium. Największymi atrakcjami będą baseny rekreacyjne, zjeżdżalnie, basen sportowy, strefa wellness i kilkanaście saun tworzących jedno z największych w Polsce saunariów. Baseny rekreacyjne z plażą zaplanowano też pod gołym niebem. Dopełnieniem oferty rekreacyjnej będzie strefa sportowo-rozrywkowa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią i kortami do squasha. W części edukacyjnej przewidziano przestrzeń ekspozycyjną i laboratoria, w których przeprowadzane będą eksperymenty naukowe związane z wodą.