Amazon i eBay są największymi na świecie platformami e-commerce. Czy są to portale sprzedażowe dla każdego i jak wykorzystać ich potencjał, by zwiększyć sprzedaż produktów danej firmy? RCIiTT spieszy z odpowiedziami.

 

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii po dwuletniej przerwie zaprasza na szkolenie stacjonarne przedstawicieli firm, które planują sprzedaż na platformach typu marketplace: eBay i Amazon. Podczas szkolenia przedstawione zostaną podstawy prowadzenia działalności na eBay i Amazon. Eksperci opowiedzą o tym, jak przygotować się do sprzedaży i wskażą, jakie kwestie formalne należy spełnić, prowadząc sprzedaż zagraniczną. Podpowiedzą, jak założyć konto na platformach i stworzyć swój sklep oraz karty produktów, które wysoko pozycjonują produkt w wynikach wyszukiwania i zainteresują kupujących.

– Przedstawimy różnicę między sprzedażą Private Label a Arbitrage/Wholesale. Powiemy jak dostarczyć towar do klienta w modelach sprzedaży FBA i FBM w przypadku Amazona i jakie korzyści lub trudności mogą się wówczas pojawić – zapowiadają organizatorzy.

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się również o tym, czym są programy Amazon Prime i eBay Plus i jak stać się sprzedawcą uczestniczącym w tych programach. Podczas szkolenia wskazane zostaną różnice występujące pomiędzy programami oferowanymi przez Amazon: EFN, MCI, PAN EU.

Dodatkowo będzie można zdobyć wiedzę m.in. o tym:

– jakie obowiązki podatkowe wynikają z prowadzenia działalności na platformach i sprzedaży do klientów w Europie,

– jakie są koszty związane ze sprzedażą na eBay oraz w modelach FBA i FBM na Amazon,

– jakie znaczenie ma marka i jej budowanie w sprzedaży na Amazon i eBay,

– jak założyć konta, poruszać się po Seller Central (Amazon) i Seller Hub (eBay) i tworzyć karty produktów,

– jakie są formy promocji ofert dostępne na Amazon oraz eBay,

– jakie narzędzia wspierające sprzedaż na tych platformach.

Szkolenie odbędzie się w czwartek, 19 maja, o godzinie 10 w siedzibie RCIiTT (ul. Jagiellońska 20-21) i poprowadzi je konsultantka Enterprise Europe Network, specjalista od e-commerce, Agnieszka Wielgórecka.

Rejestracja na szkolenie dostępna jest pod linkiem: https://innowacje.zut.edu.pl/wydarzenia/ebay-i-amazon-sprzedaz-krok-po-kroku-0