Blisko dziewięciuset młodych pływaków z Polski i Ukrainy rywalizować będzie w sobotę i niedzielę w Szczecinie w zawodach Otylia Swim Cup. To zimowa edycja zawodów organizowanych przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Latem pływacy rywalizowali w Gliwicach.

– Patrząc na olbrzymie zainteresowanie naszymi zawodami w ubiegłych latach zdecydowaliśmy się na organizację dwóch edycji. Dziś widać, że to była dobra decyzja, bo dzięki temu w sumie będziemy mogli dać szansę rywalizacji w wodzie grupie prawie półtora tysiąca dzieciaków. Szczeciński Otylia Swim Cup to doskonała okazja do poprawienia jeszcze w tym roku swoich rekordów życiowych – mówi Otylia Jędrzejczak.

Zawody odbędą się w najbliższy weekend, 8 i 9 grudnia, na pięćdziesięciometrowej pływalni w kompleksie szczecińskiej Floating Areny. W dwudniowej rywalizacji udział wezmą dzieci zrzeszone w klubach pływackich w wieku od 8 do 13 lat. Uczestnicy dostaną atrakcyjne pakiety startowe, ufundowane przez firmę Koral oraz partnerów Fundacji Otylii Jędrzejczak, m.in. Jurajską i Teekanne.

Atrakcje dla dzieci i rodziców

Atrakcji będzie zresztą więcej – na sobotni wieczór zaplanowana jest dyskoteka, w trakcie której, tradycyjnie już podczas grudniowych zawodów, Otylia Jędrzejczak świętować będzie z dzieciakami swoje urodziny.

Fundacja Otylii Jędrzejczak zadbała także o atrakcje dla rodziców i trenerów. W trakcie dyskoteki dla dzieci wykład dla rodziców i trenerów poprowadzi psycholog sportowa Beata Mieńkowska, od lat współpracująca z Otylią Jędrzejczak. – Pani Beata będzie dostępna dla rodziców także w niedzielę podczas zawodów, kiedy prowadzić będzie indywidualne konsultacje – dodaje mistrzyni olimpijska z Aten.

Spotkania ze sportowymi mistrzami

Uczestnicy Otylia Swim Cup będą mogli też spotkać się z gościem specjalnym imprezy, znakomitą niegdyś polską pływaczką specjalizującą się w stylu klasycznym Beatą Kamińską, która w swoim dorobku ma medale we wszystkich kolorach Mistrzostw Europy na krótkim basenie. Rywalizujących na pływalni młodych zawodników odwiedzą także mieszkający w Szczecinie mistrzowie świata sprzed jedenastu lat w pływaniu Przemysław Stańczyk i Mateusz Sawrymowicz, olimpijczycy w pływaniu Filip Zaborowski i Oskar Krupecki oraz mistrz olimpijski z Pekinu w wioślarstwie Marek Kolbowicz.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Szczegółowy progarm dostępny na otyliaswimcup.pl