Do 47 wzrosła liczba zakażonych wirusem SARS-Cov-2 w województwie zachodniopomorskim.

Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych kilkudziesięciu przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. 7 z nich dotyczy osób z naszego regionu.

- Nasi diagności wykryli koronawirusa u kolejnych pacjentów, którzy zgłosili się do szpitala wojewódzkiego w Szczecinie – informuje Mateusz Iżakowski, rzecznik prasowy z Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

To dwóch mężczyzn w starszym wieku z powiatu gryfickiego. Ich stan jest dobry. Przebywają w oddziale zakaźnym.

Jedna pacjentka w starszym wieku z powiatu stargardzkiego. Jej stan jest dobry. Przebywa w oddziale zakaźnym.

Jeden mężczyzna w średnim wieku ze Szczecina. Jego stan jest dobry. Przebywa w izolacji domowej.

- Ponadto w drodze do szpitala jest starsza kobieta z powiatu polickiego z potwierdzonym koronawirusem. Jej stan jest dobry – dodaje Iżakowski.

Obecnie w szpitalu wojewódzkim w Szczecinie hospitalizowanych jest 25 pacjentów zakażonych koronawirusem. Dwoje z nich cały czas przebywa na OIOMie w stanie ciężkim.

Wśród nowych zakażonych są też dwie osoby z powiatu świdwińskiego. To starsza kobieta i starszy mężczyzna. Oboje przebywają w izolacji domowej.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Zachodniopomorskiem to 47. Jedna osoba zmarła i jedna wyzdrowiała. W Polsce liczba zakażonych przekroczyła 1400 przypadków.