Dwa wielkie torty po 73 kg każdy, koncerty, wieczorna potańcówka, spektakl o Koziołku Matołku, liczne zabawy i warsztaty dla dzieci. M.in. takie atrakcje będą czekały na szczecinian w sobotę w Ogrodzie Różanym. W samo południe rozpocznie się tu impreza z okazji 73. urodzin miasta. Świętować będziemy również Dzień Pionierów Szczecina.

Urodzinowa impreza w Ogrodzie Różanym startuje w sobotę, 7 lipca, o godz. 12:00 i potrwa do wieczora. Świętowanie rozpocznie się od słodkiego poczęstunku. Na mieszkańców będą czekać dwa wielkie urodzinowe torty (każdy po 73 kg), które tradycyjnie pokroi prezydent Szczecina.

Koncerty

W samo południe rozpoczną się także urodzinowe koncerty oraz zabawy i animacje dla dzieci. Na różankowej scenie wystąpi m.in. kwartet smyczkowy Kontrast Kwartet, który zaprezentuje lekkie i przyjemne utwory. Będzie to głównie muzyka filmowa, musicalowa i rozrywkowa.

Następnie usłyszymy bigband Jackpot and Floating Orchestra, który wraz z duetem Jackpot tworzą znani szczecińscy muzycy. Na repertuar zespołu składają się piosenki 20-lecia międzywojennego takich twórców, jak Eugeniusz Bodo, Hanka Ordonówna czy Mieczysław Fogg. Na urodzinach Szczecina zabrzmią m.in. takie utwory, jak: „Na pierwszy znak”, „Sexapeal”, „Tango Milonga”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Gramofonomanka”, „Upić się watro”.

Tego dnia w Ogrodzie Różanym wystąpi też utalentowana wokalistka Jona Ardyn. Jej repertuar to eklektyczna mieszanka oscylująca w akustycznym brzmieniu Stanów Zjednoczonych.

ZOBACZ TEŻ: Co w ten weekend robić w Szczecinie? Aż 34 wydarzenia

Uwielbiana potańcówka

Koncerty zakończą się około 15:00, a już godzinę później wystartuje urodzinowa potańcówka.

Tym razem uczestnicy będą tańczyć do przebojów z rodzimego podwórka. Nie zabraknie szlagierów ze złotej polskiej epoki lat 50. - 70., ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych. Na liście znajda się także utwory nawiązująca do naszego pięknego miasta – można się spodziewać m.in. przebojów Filipinek. Na najlepiej przebrane i tańczące pary będą czekały niespodzianki!

Atrakcje dla dzieci

Na urodzinach Szczecina nie mogło też zabraknąć atrakcji dla najmłodszych szczecinian. W godz. 12:00 - 16:00 dla dzieci przygotowano szereg zabaw i twórczych warsztatów. Będą m.in.: szczudlarze, malowanie buziek, wielkie bańki mydlane, baloniki do skręcania, warsztaty plastyczne, warsztaty origami, warsztaty plecenia wianków z żywych kwiatów.

O godz. 15:00 zostanie wystawiony interaktywny spektakl pt. „Niesamowity Koziołek Matołek”, w którym poza aktorami występują także kolorowe pacynki oraz dzieci. Godzinne przedstawienie pełne jest tańca, muzyki i piosenek.

Zobacz, jak zmienił się Szczecin

Odwiedzający Różankę będą mogli również obejrzeć wystawę przygotowaną z okazji 20-lecia samorządu terytorialnego. Na 38 fotografiach prezentowane są zmiany, które dokonały się w w tym czasie w naszym mieście.

Ponadto w specjalnych punktach informacyjnych będzie można wziąć udział w konsultacjach społecznych i zdecydować w jakim kierunku powinien rozwijać się Szczecin oraz poznać szczegóły kampanii „Codziennie Polskę TworzyMY” przygotowanej w naszym mieście z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Urodzinowa impreza na Różance rozpocznie się w sobotę, 7 lipca, o godz. 12:00 i potrwa do godz. 19:00.