Wielka gala stand-upu, podczas której znani komicy zaprezentują swoje najlepsze programy, wieczór z kabaretami i premierowymi skeczami, komediowe kino pod chmurką, spotkania z improwizacją, a także spektakle dla dzieci. Już w najbliższy czwartek, 13 sierpnia, w Szczecinie rozpocznie się 14. edycja uwielbianego Festiwalu Komedii SZPAK. Na inaugurację zaplanowano „Stand-up na wyspie”, podczas którego wystąpi Adam Gajda – zwycięzca 13. SZPAKa. Co ważne, wstęp na to wydarzenie jest za darmo! Rezerwujcie czas!

Festiwal Komedii SZPAK to kilkudniowe wydarzenie, podczas którego w Szczecinie spotykają się gwiazdy i konferansjerzy znani z polskiej sceny kabaretowej. Tegoroczną edycję zaplanowano wyjątkowo nie jesienią, ale już w najbliższy weekend, 13 – 15 sierpnia. Wszystkie atrakcje będą miały miejsce w plenerze – na Wyspie Grodzkiej oraz dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich.

Na inaugurację, w czwartek, 13 sierpnia, przygotowano Stand-up na wyspie, podczas którego zaprezentuje się Adam Gajda – zwycięzca 13. SZPAKa. Poza występem komika tego wieczoru zaplanowano również Open mic, czyli tzw. otwarty mikrofon, co oznacza, że dosłownie każdy będzie mógł stanąć na scenie i spróbować rozbawić zgromadzoną publiczność. Wydarzenie na Wyspie Grodzkiej poprowadzi Damian Viking Usewicz. Początek o godz. 19:00. Wstęp jest bezpłatny!

Dzień później (14 sierpnia) festiwal przeniesie się na duży dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich, gdzie o godz. 20:00 rozpocznie się plenerowa Gala Stand-up. Na scenie swoje najlepsze programy i premierowe żarty zaprezentuje sześciu komików: Paweł Chałupka, Michał Kutek, Maciej Brudzewski, Bartosz Gajda, Tomek Nowaczyk i Marcin Zbigniew Wojciech. Gospodarzem wieczoru będzie Grzegorz Dolniak.

Natomiast o 21:30, w tym samym miejscu, rozpocznie się Szczecin Impro Show, czyli wieczór gier improwizowanych w wykonaniu aktorów szczecińskich teatrów, którzy od kilku lat tworzą lokalną scenę impro pod szyldem Impro z Krypty. To publiczność zdecyduje o rolach, jakie zagrają, tematach, jakie poruszą i emocjach, jakie będą musieli pokazać na scenie. Wiadomo jedno, szykuje się wieczór pełen nieprzewidywalnych zwrotów akcji!

Sobota (15 sierpnia) to gratka dla fanów kabaretu. Tego dnia, również na zamkowym dziedzińcu, odbędzie się Letni Poligon Kabaretowy, podczas którego wystąpią cztery znane i lubiane zespoły kabaretowe: kabaret Jurki, kabaret Chyba, kabaret K2 i Tomasz Jachimek. Komicy zaprezentują premierowe skecze, piosenki, monologi, i kto wie co jeszcze... Poligon poprowadzi Piotr „Guma” Gumulec. Start o godz. 18:00.

Na sobotni finał zaplanowano jeszcze Komediowe kino pod chmurką. O 21:30 na dziedzińcu zamku wyświetlony zostanie film „Czekając na miłość”, w reżyserii Tomasza Łupaka, w którym występują m.in.: Joanna Kołaczkowska, Olga Łasak, Dariusz Kamys, Wojtek Kamiński, Władysław Sikora i inni. Projekcja to klasyczna, bajkowa historia z brzydką księżniczką i pięknym, ale nieśmiałym księciem, który zmuszony przez rodziców musi poślubić brzydulę. Zanim wyjdzie z opresji, widz otrzymuje garść żartów płynących z przenikających się światów: bogatego dworu i biednego ludu. Aktorzy Tomasza Łupaka to w większości kabarety Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego i komicy polskich scen. To gwarancja interesujących postaci i duża dawka dobrego humoru, zwłaszcza że scenariusz oparty jest na sztuce kabaretowej Władysława Sikory „Law, Law Law”. Wstęp na projekcję jest bezpłatny.

Bilety na pozostałe wydarzenia można nabyć na stronie: https://szpak.info.pl/bilety.

W programie SZPAK-a nie mogło zabraknąć też atrakcji dla najmłodszej widowni. W piątek i sobotę, 14 i 15 sierpnia, odbędzie się więc tradycyjny Szpaczek dla dzieci. Aktorzy Impro z Krypty wyruszą razem z dziećmi do krainy fantazji, gdzie wszystko może się wydarzyć. Wspólnie odkryją bajki, które nigdy jeszcze nie zostały opowiedziane i nigdy więcej się nie powtórzą. Oba wydarzenia o godz. 12:00 na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Bilety na improwizowane spektakle dla najmłodszych kosztują 15 zł.

Szczegółowe informacje oraz program festiwalu dostępne są na stronie: https://szpak.info.pl/.