Liczne zabawy i warsztaty na Jasnych Błoniach, ognisko z animacjami, wspólne czytanie bajek, sportowe zmagania, spektakl cyrkowy – a to tylko część atrakcji, które przygotowano z okazji Dni Rodziny w Szczecinie. Trzydniowe świętowanie rozpocznie się już w najbliższy weekend. „Mamy nadzieję, że impreza wpisze się w pamięć mieszkańców i będziemy rokrocznie spotykać się w czerwcu, świętując w ramach Dni Matki, Dziecka i Ojca”, zapowiadają organizatorzy.

 

Tegoroczne Dni Rodziny w Szczecinie potrwają od piątku, 24 czerwca, do niedzieli, 26 czerwca. W tym czasie zaplanowano mnóstwo kreatywnych warsztatów, sportowych atrakcji i magicznych spektakli.

– Zachęcamy wszystkich mieszkańców, by spędzić pierwszy wakacyjny weekend z Centrum Inicjatyw Rodzinnych. W piątek zapraszamy na dni otwarte, w sobotę i niedzielę na największą moc atrakcji – festyn i wspólną zabawę oraz ognisko – mówi Maciej Homis, rzecznik prasowy miasta ds. pomocy społecznej.

Pierwszego dnia organizatorzy zapraszają do siedziby Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy al. Wojska Polskiego 51. Będzie to doskonała okazja, by zapoznać się z bieżącą ofertą instytucji oraz przyjrzeć się planowanym na jesień działaniom. Najmłodsi otrzymają drobne upominki, a dorośli bedą mogli skorzystać z darmowych konsultacji z ekspertami z zakresu komunikacji, świadomego rodzicielstwa czy pieczy zastępczej.

– To kolejna okazja, by dorośli mogli poznać to miejsce i zapamiętać, że warto śledzić jego inicjatywy – dodaje Homis. – Jesienią dużo będzie się działo, będzie nowy cykl warsztatów dla rodziców, nowe zajęcia też dla dzieci. W ubiegłym roku działania były mocno ograniczone przez obostrzenia pandemiczne. W tym roku mamy nadzieję, że nie będziemy musieli się z nimi borykać i będziemy mogli organizować większą liczbę warsztatów i dla większej liczby grup.

Liczne atrakcje na Jasnych Błoniach

W sobotę, 25 czerwca, Dni Rodziny zagoszczą w uwielbianej przez rodziców i dzieci przestrzeni Jasnych Błoni. Od godziny 11:00 na maluchów i ich opiekunów będzie czekać moc atrakcji. W programie m.in.: zajęcia ruchowe, magiczne spektakle czy „bańkowa kraina”. Zakończenie sobotniego spotkania będzie niezwykle wielobarwne, a to za sprawą Splash of Colours – niepowtarzalnego połączenia indyjskiego święta kolorów i najlepszej muzyki. Uśmiech na twarzy i fenomenalna zabawa gwarantowane!

– Wszystkie atrakcje są współorganizowane z naszymi partnerami i przy wsparciu naszych pracowników oraz osób, z którymi na co dzień współpracujemy. Staraliśmy się przygotować bardzo zróżnicowaną ofertę dla najmłodszych, by mogli aktywnie i ciekawie spędzić te dni – dodaje Homis.

Ognisko z darmowymi kiełbaskami w Lasku Arkońskim

Ostatniego dnia, 26 czerwca, świętowanie przeniesie się na Polanę Sportową w Lasku Arkońskim. To idealnie miejsce do wspólnego ogniska, o czym doskonale wiedzą wszyscy szczecinianie. Organizatorzy obiecują, że kiełbasek do pieczenia wystarczy dla każdego. I właśnie tak spędzona niedziela w rodzinnym gronie będzie idealnym podsumowaniem tegorocznych Dni Rodziny.

– W zeszłym roku Dni Rodziny organizowaliśmy w mocno ograniczonym zakresie z uwagi na trwającą pandemię. W tym roku świętujemy już w pełnym wymiarze przez cały weekend, od piątku do niedzieli. Mamy nadzieję, że impreza wpisze się w pamięć mieszkańców i będziemy rokrocznie będziemy spotykać się w czerwcu, świętując w ramach Dni Matki, Dziecka i Ojca – zapowiada Homis.


Program Dni Rodziny 2022:

24.06.2022

10:00 - 18:00 Centrum inicjatyw Rodzinnych przy al. Wojska Polskiego 51 „Dzień otwarty!”

10:00 - 15:00 Darmowe konsultacje z komunikacji z Klaudią Kacprzyk-Dymek, trenerką świadomej, empatycznej komunikacji w zakresie budowania relacji

12:00 - 14:00 Darmowe konsultacje z zakresu świadomego rodzicielstwa z Emilią Michaluk, edukatorką pozytywnej dyscypliny

25.06.2022

11:00-15:00 Jasne Błonia

Pokazy pierwszej pomocy

Gry i zabawy tenisowe

11:00-14:00 Akademia cyrkowa – warsztaty pobudzające wyobraźnię

11:00-13:00 „Bańkowa kraina” –samodzielne tworzenie jak największych baniek!

11:30-12:30 Nauka nordic walking

12:00-13:00 Koncert Szczecińskiej Trzynastki

13:15-14:00 Walizka Show - spektakl Kamila Żonglera z elementami sztuki cyrkowej

14:00-15:00 Splash of colours

Przez cały czas trwania wydarzenia: Możliwość bezpłatnego badania mammograficznego dla kobiet 50-69 lat (mammobus, ul. Szymanowskiego)

Możliwość zapoznania się z technikami pierwszej pomocy (namiot WOPR)

26.06.2022

11:00-14:00 Polana Sportowa

Ognisko rodzinne

Animacje dla dzieci