Które firmy z Pomorza Zachodniego zasługują, by zainwestować w nie wirtualne pieniądze? Do drugiego etapu prowadzonego przez Województwo Zachodniopomorskie konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu” zakwalifikowało się 30 przedsiębiorstw. Kupując za fikcyjną walutę ich akcje można wskazać swoich kandydatów na zwycięzców. Najlepsi gracze na „Giełdzie Biznesu” wygrają tablety.

W tak nietypowy sposób wyłonione mają zostać najbardziej wyjątkowe firmy z regionu. Decyzją kapituły do drugiego etapu wybrano po 10 małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.

- Promując w kampanii zachodniopomorskie firmy, chcemy pokazać gospodarcze wizytówki naszego regionu: przedsiębiorstwa, które tworzą z Pomorzem Zachodnim nierozerwalną więź oraz przedsiębiorców, którzy je stworzyli. To właśnie takie firmy zaprosiliśmy do konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu” i spośród nich wybraliśmy 30, które osiągnęły sukces, mają wielki potencjał biznesowy i są wyjątkowo kreatywne. Ich historie mogą być dla innych przedsiębiorców prawdziwą inspiracją do rozwijania własnego biznesu, a dla wszystkich mieszkańców naszego regionu powodem do dumy – mówi Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Do wygrania tablety

Głosowanie ma formę „grywalizacji”. Każdy w nim uczestniczący otrzymuje wirtualne pieniądze. Później musi wybrać swoich faworytów, trafnie przewidywać zmiany kursów i skutecznie inwestować. 20 osób, które na zakończenie gry (27.11.2018 o godz. 24:00) będą miały najlepsze wyniki, otrzyma tablet Apple iPad 32GB Wi-Fi.

- Chcemy, żeby to mieszkańcy Pomorza Zachodniego wskazali zwycięzców w konkursie „Twój biznes pod banderą sukcesu”, bo jesteśmy przekonani, że właśnie oni najtrafniej wybiorą firmy, które będą chlubą regionu. Bo ludzie to największy potencjał rozwojowy Pomorza Zachodniego i jego największa szansa. To oni tworzą sprzyjający klimat dla inwestycji, oni ciężko pracują na swój prywatny sukces, który potem składa się na sukces całego regionu. Dlatego uważamy, że tak ważne jest, żeby to właśnie mieszkańcy poczuli się bezpośrednimi beneficjentami tego sukcesu – podkreśla Krzysztof Barczyk, Dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Kampania promocyjna dla najlepszych

Trzy firmy najwyżej notowane na „Giełdzie Biznesu” zostaną ogłoszone zwycięzcami. Niezależnie od uczestników głosowania swoją trójkę wybierze też kapituła konkursu, w skład której wchodzą znani przedsiębiorcy z regionu. 6 zwycięzców otrzyma bony o wartości 10 000 zł do wykorzystania na szkolenia, warsztaty lub studia dopasowane do własnych potrzeb. Sukces przedsiębiorstw z Pomorza Zachodniego zostanie przedstawiony w spotach reklamowych, które emitowane będą w serwisach: YouTube, Ipla.pl i Tvn.pl.

Szczegóły kampanii na: biznes.wzp.pl.