To duża szansa dla młodych zespołów muzycznych! Jeszcze tylko do 30 czerwca trwa nabór do II Przeglądu Kapel Młodego Pokolenia, którego finałem będzie Festiwal Garaże w Szczecinie (30–31.08.2019).

Zgłoszenia można nadsyłać przy pomocy specjalnego formularza zamieszczonego na stronie www.festiwalgaraze.com. Przegląd jest skierowany do młodych artystów grających solo lub z zespołem, w wieku 18–35 lat. W zgłoszeniu prócz podstawowych informacji o zespole należy podać link do klipu na YouTube. Po zakończeniu zbierania zgłoszeń, czyli 30 czerwca, zostanie zamieszczona na profilu facebookowym specjalna ankieta, a każdy użytkownik FB będzie mógł oddać jeden głos na wybrany przez siebie zespół. Internauci wybiorą 8 z 10 zespołów, a jeszcze 2 dostaną tzw. dziką kartę – jedną od organizatora, a drugą od wybranego sponsora festiwalu. Ufundowane zostały nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca wykonawca otrzyma 3000 zł, za drugie – 2000 zł, a za trzecie – 1000 zł.

Bardzo dobra informacja dla zespołów spoza Szczecina! Festiwal Garaże to przegląd, na którym są zwracane koszty przejazdu, a także zagwarantowane nocleg i pełne wyżywienie dla wszystkich finalistów przeglądu (tzn. 10 zespołów).

Najlepsze grupy będą mogły zagrać na jednej scenie z O.S.T.R., zespołem Organek, Pawłem Domagałą, Antiplanem i Tragarzami. Warto dodać, że zainteresowanie jest bardzo duże. Bilety w systemie internetowym na 30 sierpnia już są wyprzedane (pozostały tylko te dostępne w sklepach stacjonarnych).

Więcej informacji w regulaminie na stronie http://festiwalgaraze.com/.