W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 11 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce, w tym dwóch z województwa zachodniopomorskiego.

– Pozytywny wynik na obecność koronawirusa potwierdził się u starszej kobiety ze Szczecina. Przebywa ona w oddziale zakaźnym w stanie stabilnym – informuje Natalia Andruczyk, rzecznik prasowy SPWSZ w Szczecinie.

Pacjentka miała wcześniej kontakt z innym pacjentem, u którego potwierdzono wirus SARS-CoV-2 i który obecnie jest hospitalizowany w szpitalu przy ul. Arkońskiej.

– 12. przypadek to kobieta z powiatu wałeckiego. Po powrocie z Wielkiej Brytanii przebywała w kwarantannie domowej. Po pojawieniu się objawów (gorączka, kaszel) został pobrany wymaz do badań. Nie wymaga hospitalizacji - przebywa w izolacji domowej – informuje Małgorzata Kapłan z szczecińskiego sanepidu.

Łącznie w szpitalu w Szczecinie przebywa 11 osób z potwierdzonym COVID-19: 10 osób w stanie stabilnym w oddziale zakaźnym i jedna osoba w stanie ciężkim w oddziale inten.sywnej terapii.

W Polsce do tej pory zdiagnozowano 547 przypadków zakażenia koronawirusem.