Pierwsza edycja tej imprezy niewątpliwie odniosła sukces. Organizatorzy chcą, by Międzyodrze 2 było jeszcze lepsze! W nocy z 28 na 29 września w magazynie przy Bulwarze Maurycego Beniowskiego zagrają ponownie lokalni DJ-e, ale poza nimi zaproszony został też bardzo ciekawy gość z Berlina!

Tylko raz w kolejce

– Teren imprezy będzie ogrodzony, dzięki czemu w kolejce do wejścia będzie się stało tylko raz. Później po przestrzeni eventu będzie można poruszać się swobodnie. Drugą zmianą jest nowy układ DJ-ki, którą zlokalizujemy w innym miejscu, a także zaaranżujemy w absolutnie wyjątkowy sposób – informuje Dawid Korniak, jeden z organizatorów.

Zmian będzie więcej, bo szczecinianie, którzy byli na pierwszej lipcowej edycji Międzyodrza, licznie przekazywali swoje sugestie (m.in. za pomocą ankiety w internecie) dotyczące tego, co im się podobało, a co nie.

Lepsze nagłośnienie i dodatkowa strefa

– Zainwestujemy także w większe oraz lepsze nagłośnienie, co sprawi, że muzyka będzie jeszcze lepiej brzmiała. W miejscu, w którym był backstage dla DJ-ów na głównej scenie, powstanie dodatkowa strefa dla uczestników wydarzenia, na której znajdzie się również drugi bar oraz miejsce do tańca, ale również odpoczynku. Zamierzamy także poprawić wentylację, by w żadnej z sal nie było za gorąco – dodaje Korniak.

21 lokalnych DJ-ów na dwóch scenach

Line-up jest nadal podporządkowany idei, która zainspirowała zorganizowanie pierwszego Międzyodrza. Chodzi zatem o to, by uczestnicy imprezy poznawali dalej artystów, którzy mieszkają i tworzą w naszym mieście. Tym razem usłyszymy 21 lokalnych DJ-ów, w tym aż 10 nowych na tym wydarzeniu! 28 września w magazynie przy Bulwarze Beniowskiego ponownie spotka się zatem środowisko artystyczne działające w Szczecinie. Wystąpią na dwóch scenach, które będą różniły się muzycznie. To Main Stage (house / tech house / melodic house / progressive) i Dziupla (techno i style pochodne).

Zagrają m.in.: Canalia (Daniel Zachodni b2b Dawid Korniak), Dastin, Dominik Szczepaniak, Lokkal Kommunity (RSTLS b2b Szymon Pankowsky), Matjaask, Moksha (Alex Waligóra, Kasia Reichel, Máni, Tomek Przybylak), Sonda Records (Daniel Stetting b2b Maciej Wunsch), Sunfleur, The Other Way (Adam Michalak b2b Rafał Banach) czy Viadrina.

Wyjątkowy gość z Berlina headlinerem

– Łączymy szczecińskich artystów z różnych środowisk, grających różne gatunki muzyki elektronicznej, dzięki czemu przekrój muzyczny jest nie tylko ciekawy, ale i szeroki – mówi Korniak.

Tym razem lokalni twórcy zostaną wsparci przez wyjątkowego gościa z Berlina. Jest nim Dave Dinger, który wystąpi jako headliner imprezy.

– To jeden z kilku artystów, o których się staraliśmy, i nie ukrywam, że był on na szczycie tej listy. Na undergroundowej scenie Berlina jest od końcówki lat 90. Niegdyś był związany z legendarnym berlińskim klubem – Bar25 – w którym budował sceny, ale także grał muzykę. Jest znakomitym DJ-em i zarazem rezydentem jednego z naszych ulubionych klubów w stolicy Niemiec – KaterBlau. Myślę, że brzmienie z tego klubu idealnie sprawdzi się w naszej przestrzeni – stwierdza Korniak.

Biletów coraz mniej

Bilety na Międzyodrze 2 sprzedają się bardzo szybko. W serwisach internetowych zostały już wyprzedane, aktualnie wejściówki można nabyć jedynie w punktach stacjonarnych, tj.: w Bro Burgers, Czerwonym Pizza Trucku, Podgrzanym Talerzu, a także u wybranych promotorów. 

Link do wydarzenia na FB: http://miedzyodrze.eu.