Spod rusztowań wyłaniają się kolejne fragmenty szklanej elewacji, prace są coraz bardziej zaawansowane również wewnątrz budynku, trwa sprzedaż mieszkań oraz komercjalizacja części biurowej, konferencyjnej, usługowo-handlowej i rekreacyjnej. Przedstawiciele inwestora - J.W. Construction – zapewniają, że Hanza Tower zostanie oddana do użytku w 2020 r., choć nie podają dokładnego terminu.

Według sprawozdania zarządu J.W. Construction, na koniec 2019 r. budowa Hanza Tower była zaawansowana w 74 procentach. W najbliższych miesiącach ma zostać zakończona.

- Szczecin, jak wynika z tegorocznej edycji badania Business Environment Assesment Study dołączył do grona miast polskich najczęściej wskazywanych przez potencjalnych inwestorów. To miasto wybiera już co 11 inwestor. Wkrótce ekskluzywny kompleks handlowo-usługowy w budynku Hanza Tower stanie się atrakcją dla klientów z zagranicy, a także biznesmenów i inwestorów, którzy założą tu swoje biura - przekonuje Małgorzata Ostrowska, członek Zarządu i Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

Parter i 1. piętro – część handlowo-usługowa

Poznajemy coraz więcej szczegółów na temat tego, co będzie oferował nowy szczeciński drapacz chmur. Najniższe dwie kondygnacje zostaną przeznaczone pod handel i usługi. Wiemy, że będzie to 17 lokali wysokich na 4 metry o zróżnicowanych metrażach od 77 do 2 309 m kw., w cenach od 9,7 do 16,9 tys. zł netto za m kw. Lokale na parterze będą miały wejścia bezpośrednio z ulicy. Na razie nie są ujawniane nazwy sklepów, które już wykupiły tam miejsce. Łącznie część handlowo-usługowa zajmie 6 tys. m kw. powierzchni użytkowej.

2. – 5. piętro – część biurowa i kongresowa

Kolejne cztery piętra w tzw. podstawie wieży zajmie powierzchnia biurowa. Wiadomo już, że znajdą się tam m.in. usługi prawne i medyczne. Niektórzy inwestorzy kupili lokale z przeznaczeniem na wynajem. Dostępna będzie też duża przestrzeń pod organizację konferencji.

- W budynku Hanza Tower będzie największe w regionie, zajmujące 3 tys. m kw. Centrum Kongresowe oraz biura o metrażach od 106 do 150 m kw. i większe o powierzchni do 1500 m kw., a także sale konferencyjne. Takie właśnie są do kupienia w naszej inwestycji; w cenie od 8 do 8,6 tys. zł netto za m kw. – mówi Małgorzata Ostrowska.

6. – 27. piętro – część mieszkalna

W wieży, która zaczyna się od 6. piętra, zaplanowano 480 apartamentów o zróżnicowanej powierzchni. Na stronie internetowej inwestycji wciąż można znaleźć oferty wolnych mieszkań, zarówno 5-pokojowych na 23. kondygnacji, jak i 1-pokojowych na 7. kondygnacji. Ze sprawozdania zarządu J.W. Construction wynika, że na koniec ubiegłego roku sprzedanych było 76 procent apartamentów.

Do dyspozycji mieszkańców będzie strefa SPA z basenem w kształcie elipsy o długości 25 m i głębokości 1,4 m, z świetlikiem w suficie (to w części podstawy) z widokiem na strzelistą wieżę Hanza Tower. Na ostatnim, 27. piętrze, będzie taras, zapewniający widok na miasto z wysokości 100 metrów. W budynku zaplanowano też klub dla dzieci i dorosłych.

Całkowita powierzchnia Hanza Tower to ponad 54 tys. m kw. Trzy kondygnacje podziemne przeznaczone będą na parking dla 403 samochodów i 120 rowerów.