"Ach Kobiety, każdy kochać Was chce!" [koncert z okazji Dnia Kobiet]

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 09.03.2014
O której godzinie?
17:00
Za ile?
45 zł normalny, 30 zł ulgowy; sala królowej Katarzyny Leszczyńskiej (Restauracja Zamkowa)
Opis wydarzenia
W programie koncertu znajdą się najpopularniejsze arie operowe, operetkowe oraz pieśni neapolitańskie m.in.: "Granada" A. Lary, "Catari" M. Costa, "Mamma" C. Bixio, "Brunetki Blondynki" R. Stolza, "Wielka sława to żart" z Barona Cygańskiego J. Straussa, "Twoim jest serce me" z Krainy uśmiechu, "pieśń Zoriki" z Cygańskiej miłości, "pieśń o Willi" z Wesołej wdówki F. Lehara.

wystąpią:
LUCYNA BOGUSZEWSKA - sopran
ADAM ZDUNIKOWSKI - tenor
MICHAŁ FRANCUZ - fortepian

LUCYNA BOGUSZEWSKA – sopran
Studia muzyczne ukończyła w roku 2001 na wydziale wokalno aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. Magdaleny Krzyńskiej. Debiutowała w 2000r. jako Hrabina w „Weselu Figara” W .A. Mozarta w studenckim przedstawieniu w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Od 2003 roku jest solistką Opery na Zamku w Szczecinie.

Posiada na swoim koncie wiele występów zarówno w kraju jak i za granicą. Wykonuje repertuar operowy, operetkowy oraz śpiewa pieśni najsłynniejszych kompozytorów takich jak F.Chopin, I.J.Paderewski, St.Moniuszko, St.Niewiadomski, W.Lutosławski, K.Szymanowski, F.Schubert, R.Schumann, C.Debussy, R.Strauss.

Nie stroni też od innego rodzaju muzyki, w roku 2013 użyczyła swego głosu do nagrania ścieżki dźwiękowej dla szczecińskiego rapera Soboty, na płytę „ Dziesięć przykazań”.

Od 2012 roku współpracuje z chórem Uniwersytetu Szczecińskiego jako konsultant wokalny. Na scenie Opery na Zamku w Szczecinie występuje m.in. w takich rolach jak: Micaela w operze „Carmen” G.Bizeta, Pamina w operze „Czarodziejski flet”, Hanna w operze „Straszny Dwór” St. Moniuszki, Anna w operze „ Nabucco” G.Verdiego, Nedda w operze „ Pajace” R.Leoncavallo, Hrabina Zedlau w operetce „Wiedeńska krew” J.Straussa,. Hrabina w operze „Wesele Figara” W.A. Mozarta, Marcelina w operze „Fidelio” L.van Beethovena, Rosalinda w operetce „Zemsta nietoperza” J.Straussa, Luna w operetce „ Frau Luna” P. Lincke w reżyserii Petera Fabersa, w oryginalnej wersji językowej przy współpracy z Ückermärkische Bühnen Schwedt.

W swoim repertuarze posiada również utwory kantatowo-oratoryjne m.in. „Requiem” - W.A.Mozarta, IV Symfonia - G.Mahlera,„ Stabat Mater” - K. Szymanowskiego,„ Stabat Mater” - G.B. Pergolesiego, „Angelus” – W. Kilara.

ADAM ZDUNIKOWSKI - tenor
Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa prof. Romana Węgrzyna). Uczestniczył i zdobywał nagrody oraz wyróżnienia w wielu prestiżowych konkursach wokalnych, spośród których warto wspomnieć Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki w Warszawie czy Międzynarodowy Konkurs Wokalny Belvedere w Wiedniu.

Debiutował w 1990 roku na scenie kameralnej Teatru Wielkiego w Warszawie, wykonując partię Clema w Małym Kominiarczyku Brittena. Od 1991 roku jest solistą OPERY NARODOWEJ w Warszawie.

Brał udział w wielu festiwalach, między innym w takich jak: Festiwal Mozartowski organizowany przez Warszawską Operę Kameralną, Festiwal Mozartowski w Zielonej Górze, Festiwal Moniuszkowski w Kudowie Zdroju, Tydzień Talentów w Tarnowie, Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans, Festiwal Operowy w Bydgoszczy, Międzynarodowe Spotkania Muzyczne Wschód-Zachód w Zielonej Górze, Festiwal Operowy w Krakowie, Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Sztuki w Bejrucie.

W swoim bogatym repertuarze artysta ma wiele partii tenorowych m.in. w takich operach jak: Uprowadzenie z seraju, Wesele Figara, Don Giovanni W.A.Mozarta, Fidelio L. van Beethovena, Łucja z Lammermoor G.Donizettiego, Norma V. Belliniego, Opowieści Hoffmanna J. Offenbacha, Cyrulik sewilski G. Rossiniego, Carmen G.Bizeta, Faust Ch.Gounoda, Traviata G. Verdiego, Eugeniusz Oniegin P. Czajkowskiego, Straszny dwór S.Moniuszki, Madame Butterfly, Jaskółka G. Pucciniego, Salome R. Straussa, Król Roger K. Szymanowskiego.

Bogaty jest również repertuar oratoryjno-kantatowy artysty, obejmujący muzykę różnych epok, od baroku do współczesności. Artysta współpracuje z wieloma teatrami operowymi, filharmoniami i orkiestrami w Polsce i za granicą.

Do bardziej znaczących wydarzeń w jego karierze artystycznej zaliczyć można udział w europejskim prawykonaniu Psalmów Jerozolimskich Noama Sheriffa pod dyrekcją samego kompozytora, polskiej prapremierze opery I Lituani Amilcare Ponchielliego, udział w realizacji opery Straszny dwór Stanisława Moniuszki w Buffalo (USA), współpracę z Staatsoper w Hamburgu (Niemcy) i Teatrem Narodowym w Pradze (Czechy).

Michał Francuz - fortepian
Urodzony  w 1980 w Szczecinie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku dziewięciu lat w PSM I-go stopnia w Szczecinie. W latach 1992-1998, kontynuował swój rozwój w Państwowym Liceum Muzycznym w Szczecinie w klasie fortepianu dr Mikołaja Szczęsnego. Obecnie jako absolwent Akademii Muzycznej im I. J. Paderewskiego w Poznaniu gdzie studiował pod kierunkiem profesora Waldemara Andrzejewskiego, jest jej pracownikiem i aktywnie uczestniczy w akademickiej działalności koncertowej. Współpracuje ze studentami wydziału wokalnego oraz z wydziałem smyczkowym i instrumentalnym jako pedagog na wydziale Instrumentalnym oraz w Katedrze Kameralistyki. 

Od wielu lat występuje jako muzyk solowy oraz kameralista promując przy tym muzykę klasyczną w Polsce jak i za granicą. Jest laureatem II nagrody na trzyetapowym Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Racconigi we Włoszech (2003), II nagrody na Międzyuczelnianym Konkursie im. Miłosza Magina w Łodzi oraz Grand Prix za najlepsze wykonanie Mazurków F. Chopina (2003), finalistą konkursu o stypendium Yamachy w Bydgoszczy (2004), trzykrotnym stypendystą Towarzystwa Przyjaciół Szczecina, uczestnikiem Mistrzowskich Kursów Pianistycznych, gdzie pracował  pod kierunkiem m.in.: prof. Haliny Czerny – Stefańskiej, prof. Waldemara Wojtala, prof. Wiktora Mierżanowa, prof. Kevina Kennera, prof. Irmy Hoffmeister.

Inaugurował recitalem fortepianowym Międzynarodowy Konkurs Chopinowski w Antoninie, wielokrotnie koncertował w Dworku Chopina w Żelazowej Woli oraz w Łazienkach Królewskich w Warszawie, podróżował z recitalami po wielu scenach Europy tj. Berlin, Hamburg, Stuttgart, Zurych, Madryt, Saragossa, Barcelona, Marvao, Lizbona, Rzym, Mediolan, Turyn, Kopenhaga, Paryż. 

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję