Gdzie i kiedy?
Szczecin
Od: piątek, 17 maja 2013, 22:00
Do: sobota, 18 maja 2013, 21:00
Za ile?
wstęp wolny
Już 18 maja 2013 roku w Szczecinie odbędzie się 8. Europejska Noc Muzeów. Jest to największe wydarzenie kulturalne w Europie. Podczas zeszłorocznej odsłony szczecińskie muzea i galerie odwiedziło blisko 46 tysięcy ludzi.

Wydarzenie jest okazją, aby zobaczyć wystawy między innymi Muzeum Narodowego w Szczecinie, Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki, Zamku Książąt Pomorskich i licznych miejskich galerii w niezwykłej atmosferze.

Jest to taka noc, którą warto zarwać. Noc muzeów to jedno z najważniejszych wydarzeń roku, nie tylko w Szczecinie, w Polsce, ale także w całej Europie. Tej wyjątkowej nocy, w urokliwej atmosferze, odbywa się kulturalny maraton. Muzea, galerie, instytucje kultury, kościoły, kluby przygotują specjalną ofertę i otwierają drzwi dla wszystkich zainteresowanych. Jak co roku zaplanowane są liczne atrakcje: zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, ekspozycja unikatowych dzieł sztuki. A wszystko przygotowane specjalnie na tę jedną, szczególną noc. Skąd właściwie wzięła się idea Europejskiej Nocy Muzeów?

Pierwsza odbyła się w Berlinie w 1997 roku, frekwencja tej nocy przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów. Już następnego roku w ślad za Berlinem poszły inne europejskie stolice – Paryż, Amsterdam. I tak w ubiegłym roku w Europejskiej Nocy Muzeów uczestniczyło ponad 2300 placówek z 120 miast, około 30 europejskich krajów. To jedna z największych imprez kulturalnych na świecie! W tym roku, 8. Europejska Noc Muzeów, odbędzie się w sobotę, 18 maja, a oficjalne otwarcie przewidziane jest na godzinę 16.00. Nie może Was zabraknąć!

 

 

Europejska Noc Muzeów - WEHIKUŁ CZASU – Zamek Książąt Pomorskich

WYSTAWY STAŁE

(czynne od godz. 18.00)

 

Komnaty księcia Jerzego I (wejście B, D)

Na dworze książąt pomorskich

 

Muzeum Zamkowe (wejście J)

Dzieje siedziby książęcej w Szczecinie

Pompa funebris książąt z dynastii Gryfitów

Cela Czarownic

Gabinet Lubinusa

 

 

WYSTAWY CZASOWE

(czynne od godz. 18.00)

 

Galeria Północna (wejście B, D)

Czas

 

Sala Jana Fryderyka (wejście B, D)

Apartament Michaiła Gorbaczowa oraz pokaz filmu dokumentalnego z jego wizyty w Szczecinie w 1988 (udostępniony z archiwum TVP Szczecin)

 

Sala Elżbietańska (wejście B, D)

Szczecinianie - 60 portretów

 

Galeria Gotycka (wejście J)

Matejko monumentalny. Projekty polichromii dla kościoła Mariackiego w Krakowie

 

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

 

Duży dziedziniec

godz. 18.00 Koncert Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Sierakowice"

godz. 21.00 Koncert zespołu Bubliczki

godz. 23.30 Po drugiej stronie Zegara - spektakl Teatru Ognia „Lascar"

 

Sala księcia Bogusława X (wejście B, D)

godz. 19.30 Koncert Szczecińskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Ludwiki Mitkiewicz

 

Kino Zamek (wejście A, F)

godz. 19.00 Zamek wczoraj i jutro - prowadzenie: Tomasz Wieczorek i dr Janina Kochanowska

godz. 21.00 Czas ucieka, wieczność czeka. Przedstawianie czasu w sztukach plastycznych - prowadzenie: dr Barbara Ochendowska-Grzelak

godz. 22.00 Kalendarz, czas i podróże w czasie - prowadzenie: prof. Mariusz P. Dąbrowski

 

(na wykłady liczba miejsc ograniczona)

 

Sala Anny Jagiellonki (wejście B, D)

Warsztaty Fundacji Eureka

godz. 18.00 Przegląd obiektów astronomicznych, czyli co skrywa przed nami nocne niebo

godz. 19.00 Kosmiczne kolizje

godz. 19.45 Jak umierają gwiazdy?

godz. 20.45 Historia podboju kosmosu

 

 

 

Ponadto:

• Stoiska i pokazy walk Drużyny Grodu Trzygłowa w godz. 18.00-21.00 (mały dziedziniec)

 

• Obserwacje astronomiczne Księżyca i planet w godz. 21.30-24.00 (parking przy wieży widokowej)

 

• Wehikuł Czasu - pamiątkowe zdjęcia w foto-budce z użyciem historycznych rekwizytów w godz. 18.00-23.00 (duży dziedziniec)

 

• Zwiedzanie pracowni konserwatorskiej w godz. 18.00-20.00 (wejście A, F)

 

• Kiermasz wydawnictw i plakatów zamkowych w godz. 18.00-23.00 (kasa biletowa)

 

 

Ostatnie zwiedzanie Zamku przed modernizacją!

Muzeum Narodowe


Zapraszamy do naszych 4 gmachów, gdzie czekają bezpłatnie wystawy stałe i czasowe oraz kilka specjałów nocy . Prosimy o hojny udział w drugiej zbiórce publicznej, rok temu udało nam się uzbierać 2 346,54 zł i środkami tymi współfinansować zakup obrazu Mosta „Oczekująca”, który w tym roku Szczecinianie mogą podziwiać w Muzeum Historii Szczecina (Ratuszu Staromiejskim) w tym Gmachu także:

- finał konkursu i pokonkursowa wystawa prac nadesłanych na konkurs fotograficzny „Szczecin pełen historii”

- oraz koncert Baltic Neopolis Quartet promujący nową płytę „Kompozycje Szczecińskie”

4. Zapraszamy na 2 kiermasze książek muzealnych sklepów w Gmachu Głównym i Galerii Sztuki Dawnej, a tam proszę zajrzeć także na Dziedziniec

5. Muzeum Sztuki Współczesnej dwie wystawy z Kolekcji Regionalnej

Zachęty Sztuki Współczesnej (i czasoprzestrzennie i dekadencko)

- kiermasz książek,

- prezentacja nowego nabytku numizmatycznego, wspaniałej kolekcji monet Pomorskich,

- wielokrotnie nagradzanego za wierność oryginałowi modelu statku ratowniczego Halny wykonanego z mistrzowską precyzją przez Stanisława Steinke,

- limitowane wejście na wieżę widokową i nocna panorama miasta

- oraz perła z królewskiego dworu – karety, których prezentację przygotowaliśmy wspólnie z Muzeum Pałacem w Wilanowie

7. Podczas nocy odbędzie się także Pierwsza Photonight zorganizowana przez Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Sigma ProCentrum w Szczecinie, z której potem powstanie wystawa zdjęć nocnego zwiedzania. 


Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki


rzez centrum Szczecina przejdzie kawalkada zabytkowych motocykli i samochodów. W muzeum pokażemy ubrania produkowane przez szczecińską Danę w latach 70. i 80. Zapraszamy w sobotę. W niedzielę święto - muzeum jest nieczynne.

 

Muzeum będzie czynne od godz. 18 do 24 (w sobotę można nas odwiedzić tylko w tych godzinach). Już o godz. 17 z dziedzińca zajezdni przy ul. Niemierzyńskiej ruszy parada zabytkowych pojazdów; kilka należy do muzeum, reszta do kolekcjonerów z regionu.

 

O godz. 18.30, 20.30 i 22.30 - w muzeum będzie można obejrzeć niecodzienne pokazy mody. Zobaczymy oryginalne stroje uszyte w nieistniejących już Zakładach Przemysłu Odzieżowego Dana oraz współczesne projekty inspirowane kolekcjami Dany. Pokazy poprowadzi Ilona Felicjańska.

Rzuciliśmy wyzwanie współczesnym designerom, aby zmierzyli się z legendą PRL-u. Na wystawie znajdą się prace znanych projektantów ze Szczecina: Michała Marczewskiego (pierwszy Polak, który wystąpił na Fashion Week w Berlinie). Na pokazie zobaczymy też stroje Eli Olszewskiej, której ubrania nosiła choćby Justyna Steczkowska. Makijaże najpopularniejsze w latach '70 i '80 przygotuje Agata Naniewicz; fryzury wykona Marek Marosz.

Około godz. 21 zagrają szczecińscy filharmonicy, czyli DYNAMIC PIANO TRIO w składzie: Edyta Karpińska, skrzypce, Natalia Karpińska, wiolonczela oraz Aleksandra Pstrągowska, fortepian.

 

Program koncertu:

 

Henryk Wieniawski - Polonez koncertowy D-dur Op. 4

Anton Arensky - Trio fortepianowe f-moll Op. 73 Nr 2 cz. II Romance

Johan Halvorsen - Passacaglia na skrzypce i wiolonczelę.


Noc muzeów w Galerii Piwnicy Kany - otwarta czytelnia

Galeria Piwnicy Kany zaprasza do obejrzenia wystawy zdjęć Freda Kojdera. Przez cały dzień działa także otwarta czytelnia książek i albumów poświęconych sztuce i jej teorii, wybranych z obfitego księgozbioru Zygmunta Duczyńskiego. Wystarczy przyjść, wybrać interesującą lekturę (pod zastaw dokumentu tożsamości) i, pozostawiając pełen pośpiechu współczesny świat za sobą, udać się we wzbogacającą ducha podróż po drogach i bezdrożach sztuki. Na strudzonych wędrowców w Piwnicznym barze czeka bogaty zestaw herbat, kaw i przekąsek. Czytelnia czynna będzie od godz.15 do północy.



Noc Muzeów w Pubie Pivaria - BROWARY STAREGO SZCZECINA

Zapraszamy na spotkanie ze szczecińskim browarami działającymi do roku 1945.
Multimedialny wykład poprowadzi Krzysztof Żurawski, autor książki poświęconej lokalnym browarom. Wykład będzie wzbogacony o prezentację licznych i unikalnych kolektybiliów z kolekcji autora.

Europejska Noc Muzeów w 13 muzach 18 maja 2013

- Międzynarodowy Przegląd Sztuki Wideo THE 01 20:13- 24:13

W Sali Kominkowej 13 muz odbędzie się projekcja, która powstała podczas Międzynarodowego Przeglądu Sztuki Wideo THE 01. Była to pierwsza edycja tego wydarzenia, a odbyła się 26 stycznia w Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie. Na przegląd nadesłano 219 zgłoszeń z 38 krajów świata, a jedynie 21 wybranych wideo składa się na pokaz główny. Wybór miał na celu wskazanie najciekawszych prac, które możliwie najpełniej pokazują całą różnorodność sztuki wideo czerpiącej z różnych tradycji. W pokazie głównym pojawiają się prace z elementami performance, eksperymenty formalne, eseje z wątkami fabularyzowanymi, obrazy z minimalnym ukierunkowaniem na ruch

Przegląd Sztuki Wideo THE 01 był pierwszą tego typu edycją prezentacji utworów wideo
artystów z całego świata. Skierowany był do studentów kierunków artystycznych jak i dojrzałych twórców. Projekcja główna została zaprezentowana 26 stycznia 2013 roku w Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie oraz w formie dwóch projekcji online udostępnionych w internecie. Ponadto jury wybrało 5 najlepszych prac, które są promowane na stronie THE VIDEO COMMUNITY. Wystawa laureatów odbyła się w Galerii Bunkier Sztuki, trwała przez jeden miesiąc od 6 lutego do 3 marca.

 

- Design Festiwal KIDS LOVE DESIGN, 11:00-24:00

W przestrzeniach galeryjnych zobaczymy druga odsłonę festiwalu designu dla dzieci. Podobnie jak w zeszłym roku, festiwal łamie zasadę jedności czasu, miejsca i akcji.

Nie zabraknie topowych nazwisk światowego designu. Organizatorzy pozyskali eksponaty przedstawicieli szkoły Bauhaus, takich jak Marcel Breuer czy Marianne Brandt, przygotowali także wystawę składającą się z ilustracji pochodzących z „Elementarza dizjanu” Ewy Solarz.

Cały festiwal podzielony został na dwie przenikające się nawzajem strefy: strefę designu oraz strefę animacji i dźwięku. W ramach tych dwóch stref odbędą się wystawy, warsztaty, projekcje filmowe, panele dyskusyjne oraz wykłady. Są to działania mocno nakierowane na dialog dwóch grup: młodych uczestników festiwalu – potencjalnych odbiorców designu oraz młodych projektantów, którzy będą mogli skonfrontować się z potrzebami i oczekiwaniami małego odbiorcy.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu KIDS LOVE DESIGN oraz program dostępne są na stronie www.dsgnfestival.com. Organizator: ARTmosphere, Współorganizator: 13 muz.

 

- Elefunk Gallery, 21:00 – 4:00

W podziemiach Elefunk The Club zaprezentowane zostaną prace dwóch artystów.

Palacz Tomasza Wlaźlaka składa się z dwóch elementów. Pierwszym z nich jest projekcja umieszczona w podłodze loży , która w dyskretny opowiada historię istoty mieszkającej „piętro niżej”. Drugi element znajduje się ponad głowami siedzących w loży gości klubu. Jest to malarska kompozycja będąca w opozycji do przedstawienia z pierwszego elementu tej realizacji. Animacja wyświetlana w monitorze znajdującym się tuż pod stopami odbiorców imituje „okno”, przez które mamy możliwość zajrzeć w głąb ziemi, zobaczyć co się znajduje pod podłogą klubu. Widoczna jest tam przestrzeń, w której swoje obowiązki sumiennie wypełnia palacz dbający o odpowiednią temperaturę w piekle. Od odbiorców oddziela go jedynie cienka szyba. Malowidło natomiast jest współczesną interpretacją fresków przedstawiających anioły zamieszkujące niebo, które tworzą interesującą dekoracyjną kompozycję.

 

 

Drugi projekt prezentowany w Elefunk The Club to OTOPLASTYKON Bartka Otockiego.

Slideshow „OTOPLASTYKON” prezentowany jest jako część wystawy „Czy jest bezpiecznie?/Is it safe?”.

Maszyna stworzona po to, by projektować obrazy w dowolnie modyfikowalnej stylistyce. Koncept w fazie beta-testów, daleki od ukończenia. Przedziwny twór, żywiący się plikami JPG znalezionymi na dysku, fotografiami z internetu, nie gardzi TIFF-ami i PSD. Funkcjonuje w oparciu o zjawiska optyczne – projekcje, zwierciadła, reflektory, odbicia. Elementem wyjściowym są obrazy wyświetlane z rzutnika lub kilku rzutników, a następnie deformowane za pomocą specjalnych kalek, polerowanych blach czy luster. W ciągu godziny urządzenie produkuje ok. 300 obrazów. Kontrpropozycja wobec tradycyjnego modelu zaistnienia artysty w historii sztuki jako rezultatu wykonania 10-12 obrazów w nowatorskiej stylistyce. Ta maszyna wytwarza różne stylistycznie projekty w ilościach przemysłowych. Praca jest swoistego ironicznym komentarzem do nadprodukcji cyfrowych obrazów.

 

IPN - „Obywatelu wybieraj”
W ramach tegorocznej edycji IPN planuje przeprowadzić imprezę edukacyjną związaną z wyborami i referendami w PRL (w latach 1944- 1989). W jej ramach znajdą się m.in. wystawa „wybory i referenda w PRL w latach 1944 -1989, prezentacja akt z zasobu Oddziałowego Biura Udostępnia

i Archiwizacji Dokumentów, konkursy i inne niespodzianki. Socjalistycznego ładu przypilnuje Grupa Rekonstrukcji Historycznej MO ze Szczecina. Całość będzie trzymana w konwencji zjazdu partyjnego – odwiedzający otrzymają czerwone krawaty, legitymację partyjną, listę do głosowania. Rządom władzy socjalistycznej i jego oficjalnej propagandzie przeciwstawi się opozycja demokratyczna, która bojkot wyborów podejmie jak zwykle w podziemiu.


Wykłady:

19.00 - „Urna to jest taki pniak, wrzucisz „nie”, wychodzi „tak”. O fałszerstwach wyborczych słow kilka”.

21.00- „Wybory do Sejmu PRL”
 

Wystawa malarstwa i koncert – impreza kulturalna „Wnętrze Miasta” w Noc Muzeów!

W ramach tegorocznego wydarzenia artystycznego „Wnętrze Miasta” – organizowanego przez galerię sztuki Open Gallery Moniki Krupowicz we współpracy z Miastem Szczecin – będzie można obejrzeć malarstwo jednych z najwybitniejszych malarzy współczesnych średniego pokolenia - Artura Przebindowskiego i Róży Kordos. Wystawie będzie towarzyszył koncert zespołu Dynamo i wokalisty Michała Grobelnego. Wydarzenie odbędzie się 18 maja o godz. 18.00 we „wnętrzu miasta” - w Open Gallery oraz na podwórku przy galerii. Tego dnia odbywać się będzie również Noc Muzeów, dlatego wystawę w Open Gallery będzie można oglądać do późnych godzin nocnych.

 

Motywem przewodnim wydarzenia jest „wnętrze miasta”, czyli śródmiejskie podwórza i dziedzińce, przestrzenie bliskie mieszkańcom miast” - wskazuje Monika Krupowicz, organizatorka wystawy i właścicielka galerii sztuki Open Gallery – „Chcemy zwrócić uwagę na ukryte zakamarki miast, które za fasadami szarych kamienic kryją piękno i tajemnicę. Zostaną one uwypuklone dzięki artystycznej wrażliwości malarzy i muzyków. W tej właśnie przestrzeni będziemy prezentować sztukę o najwyższym poziomie artystycznym, łączącą jednocześnie różne dziedziny – w tym przede wszystkim malarstwo, rzeźbę i muzykę”.

Miejskie przestrzenie będą prezentowane na obrazach Artura Przebindowskiego i Róży Kordos – artystów wielokrotnie nagradzanych, których malarstwo zdobyło uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą.

 

Wnętrze miasta prezentowane na obrazach Arura Przebindowskiego i Róży Kordos to duch miejsca i materia konstrukcji. Dzięki artystycznej wrażliwości twórców będziemy mogli te przestrzenie zobaczyć, dotknąć, poczuć i zrozumieć na poziomie pozazmysłowym” – wyjaśnia Monika Krupowicz.

Do świata przedstawionego na płótnach A. Przebindowskiego i R. Kordos goście imprezy kulturalnej „Wnętrze Miasta” wejdą przy akompaniamencie muzyki zespołu Dynamo oraz Michała Grobelnego – wokalisty odnoszącego coraz większe sukcesy muzyczne. Koncert odbędzie się na podwórzu galerii Open Gallery, dzięki czemu na jeden dzień stanie się ono elementem artystycznej przestrzeni i nabierze „odświętnego” charakteru. Tym samym sztuka i kultura staną się elementem urozmaicającym codzienność i upiększającym z pozoru smutne miejskie przestrzenie.

 

Galeria sztuki Open Gallery organizuje wydarzenie artystyczne z cyklu „Wnętrze Miasta” już po raz drugi – w tym roku we współpracy z Miastem Szczecin. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w czerwcu zeszłego roku – „W ubiegłym roku prezentowaliśmy malarstwo uznanego artysty Jarosława Eysymonta oraz wokalistów i muzyków związanych ze Stowarzyszeniem Orkiestra Jazzowa. W wernisażu i koncercie uczestniczyło kilkaset osób. Mamy nadzieję powtórzyć ten sukces w tym roku, a imprezę „Wnętrze Miasta” na stałe wpisać w kalendarz kulturalnych wydarzeń Szczecina” – dodaje Monika Krupowicz.

 

Róża Kordos - absolwentka Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Dyplom z malarstwa uzyskała w 1998 roku u prof. Andrzeja Sadowskiego, dodatkowo aneks z architektury wnętrz u prof. Janusza Pałki i prof. Wojciech Plewako. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystaw zbiorowych i indywidualnych. Była stypendystką Domu Aukcyjnego Abbey House. Jej obrazy w projektach wnętrz wykorzystywał m.in. znany projektant Maciej Zień. Artystka uprawia zarówno malarstwo przedstawiające, jak i czystą abstrakcję. Jej prace są wysmakowanym estetycznie połączeniem warstwy symbolicznej, intelektualnej i sfery wizualnej. Ich znakiem rozpoznawczym są często rozłożone symetrycznie figury geometryczne. Dominujące kolory to kremy, brązy, czerń i biel, pojawiają się także turkus i czerwień. Ze względu na obecność w jej obrazach geometrycznych podziałów i zamiłowanie do wpisywaniu w nie postaci, jej twórczość bywa porównywana do malarstwa Jerzego Nowosielskiego. Jak wyznaje sama artystka, jej niedoścignionym wzorem, inspiracją i motorem do tworzenia jest Mark Rothko.

 

Artur Przebindowski - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Romana Banaszewskiego w 1993 roku. Jest laureatem Grand Prix w konkursie malarskim „Prysznic – narodziny przyjemności” w Bad Zwischenahn w Niemczech w 1998 roku, zdobywcą Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na XXIII Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie w 2010 roku oraz wyróżnienia na 40. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2011. Od 1995 r. regularnie prezentuje swoje prace na wystawach w Polsce i za granicą. Cechą charakterystyczną tego malarstwa jest przemyślana konstrukcja obrazu, wielopłaszczyznowość, przenikanie się i dopełnianie wielu perspektyw i planów. Wizualnie interesujące fragmenty przestrzeni miejskiej stają się dla artysty pretekstem do tworzenia autonomicznych układów znaków plastycznych, których działanie wzmacniane jest poprzez multiplikację i zabiegi kompozycyjne. Ważną funkcją tego malarstwa jest również wrażliwość na sensualne jakości dzieła, takie jak kolor i światło.

 

Michał Grobelny - wokalista. Uczeń Wydziału Jazzu ZSM w Szczecinie, gdzie swoje umiejętności wokalne rozwija ponadto w klasie Jolanty Szczepaniak. Mimo młodego wieku, ma za sobą wiele koncertów i startów w międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach piosenki, podczas których zdobył liczne nagrody, m.in. jest półfinalistą 3 edycji programu Mam Talent. Nie można nie wspomnieć o wygraniu dwóch odcinków „Szansy na Sukces” - w 2010 r. z udziałem Mietka Szcześniaka oraz w listopadzie 2011 r. w programie poświęconym pamięci Andrzeja Zauchy. Najświeższym, wielkim osiągnięciem Michała jest nagroda Grad Prix na 6 Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów „Niemen non stop” w Słupsku. W niedalekiej przyszłości zamierza wydać swoją debiutancką płytę.

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki



Po stuletnim budynku oprowadzać będą przeszkoleni pracownicy ZUW. Uczestnicy zobaczą widok z Wieży Meteorologicznej oraz tajemniczą Salę Maszkaronów w Wieży z Marynarzem. Zwiedzający zejdą także do podziemi budynku oraz odwiedzają najciekawsze sale i pomieszczenia. Wycieczki będą odbywać się w trzech porach: 16:00-18:00, 18:00-20:00, 20:00-22:00. Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest wcześniejsze zgłoszenie pod numerem telefonu: 91 4303 439. W czasie rozmowy telefonicznej prosimy podać hasło: Noc Muzeów.

Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zwiedzanie gmachu ZUW jest bezpłatne.


Instytucje, które biorą udział w 8. edycji Nocy Muzeów



1. Muzeum Narodowe w Szczecinie – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

2. Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki

3. Zamek Książąt Pomorskich

4. Książnica Pomorska

5. Filharmonia im. Mieczysław Karłowicza w Szczecinie

6. Instytut Pamięci Narodowej

7. Archiwum Państwowe w Szczecinie

8. Akademia Sztuki w Szczecinie

9. Uniwersytet Szczeciński, Wydział Matematyczno-Fizyczny US, Eksperymentarium Eureka

10. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Galeria Architektów Forma

11. 13 Muz

12. Galeria Kierat 1 – Związek Polskich Artystów Plastyków

13. Galeria Henryk_Sawka

14. Zona Sztuki Aktualnej

15. Galeria 111

16. Galeria Piwnicy Kany

17. Galeria Architektów Forma

18. Public Cafe

19. Zona Libre

20. Odra Zoo

21. Stowarzyszenie Zachęta Sztuki Współczesnej w Szczecinie

22. Stowarzyszenie Baltic Neopolis Orchestra

23. Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne

24. Stowarzyszenie na rzecz Wzbogacania i Rozwoju Życia Kulturalno-Społecznego Szczecina Klub Storrady

25. Stowarzyszenie Polites

26. Fundacja ARTmosphere

27. Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3

28. Szczecińska karta rabatowa InPremio

29. Sigma ProCentrum w Szczecinie

30. Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba Apostoła

31. Galeria Sztuki Open Galery Moniki Krupowicz

32. Café 22

33. Pub Pivaria

34. Szczeciński Inkubator Kultury

35. Stowarzyszenie Twórców i Producentów sztuki


Lista instytucji, które biorą udział w 8. edycji Nocy Muzeów będzie aktualizowana na bieżąco. 

[ŚCIĄGNIJ PEŁNY PROGRAM SZCZECIŃSKIEJ NOCY MUZEÓW]