inne

500 magnolii do rozdania. Festyn na Arkonce

archiwum wSzczecinie.pl

Gdzie?
kąpielisko Arkonka
Kiedy?
Niedziela, 21.05.2017
O której godzinie?
10:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Kolejnych 500 sadzonek magnolii trafi do szczecinian. Drzewka będą rozdawane w najbliższą niedzielę podczas rodzinnego festynu na Arkonce.
Magnoliowa impreza na Arkonce rozpocznie się w niedzielę (21 maja) o godz. 10:00.

Rozdawanie sadzonek magnolii rozpocznie się w samo południe.

Co należy zrobić, by dostać drzewko?
Przyjść w niedzielę na szczecińską Majorkę. Następnie przy stoisku odebrać kartę wiedzy, z którą następnie udamy się po pieczątki. Dostaniemy je, po odpowiedzi na proste pytania, przy jednym z kilkunastu stoisk organizacji związanych z ekologią. W samo południe wystartuje rozdawanie roślin – w zamian za wypełnioną kartę.

W międzyczasie dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: będą konkursy, zabawy, poczęstunek. Na miejscu pojawią się policjanci i ratownicy WOPR.

Niedzielny festyn na Arkonce będzie podsumowaniem piątej już edycji akcji „Szczecińskie Magnolie”. W ramach tegorocznej odsłony w Szczecinie posadzono 11 ponadczterometrowych drzewek. Pięć magnolii pojawiło się przy ulicy Odrowąża, kolejne sześć przedszkolaki posadziły na zieleńcu przy ulicy Krakowskiej.

Do tej pory w ramach akcji „Szczecińskie Magnolie” szczecinianie otrzymali w prezencie aż 2 tysiące kilkudziesięciocentymetrowych drzewek, a w charakterystycznych punktach miasta przybyło ponad 100 kwitnących już roślin.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję