koncerty

4 AM Tango. Premiera płyty BNO

foto: fragment grafiki promującej wydarzenie / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 26.01.2019
O której godzinie?
19:00
Za ile?
40 zł (normalny) / 25 zł (uczniowie, studenci, seniorzy); bilety dostępne na bilety.fm
Opis wydarzenia
11 rok działalności BNO zainauguruje premierą płyty! 4 AM Tango to wydawnictwo łączące klasykę z gorącą argentyńską namiętnością.

Dzieła Astora Piazzoli oraz Marcelo Nisinmana w opracowaniu na bandoneon i orkiestrę kameralną, którym towarzyszyć będzie również fortepian. Głębia, dbałość o szczegóły, błyskotliwość, którą zgromadzono na nagraniu, oczaruje z pewnością słuchaczy koncertu.

Artyści:

Marcelo Nisinman - bandoneon

Michał Francuz - fortepian

Baltic Neopolis Orchestra

W programie koncertu:

1. Hombre Tango

2. El Aeroplano (Arrangement by Marcelo Nisinman)

3. Carlos Gardel / Marcel Lattes Cuando tu no estás (Arrangement by Marcelo Nisinman)

4. Astor Piazzolla Las cuatro estaciones porteñas (Arrangement by Marcelo Nisinman)

5. Marcelo Nisinman 4 am Tango

6. Astor Piazzolla Oblivion (Arrangement by Marcelo Nisinman)

7. Enrique Delfino & Recuerdos de Bohemia (Arrangement by Marcelo Nisinman)

Marcelo Nisinman to urodzony w Buenos Aires w 1970 roku bandoneonista, kompozytor i aranżer. Studiował grę na bandoneonie u Julio Panea, kompozycję u Guillermo Graetzera w Buenos Aires i Detlev Muller-Siemens w Bazylei. Występował wraz z Gidonem Kremerem, Britten Sinfonia, Garym Burtonem, Fernando Suarez Pazem, Utem Lemperem, Assadem Brothersem oraz Orkiestrą Filadelfii prowadzoną przez Charlesa Dutoita. Wystąpił również jako solista z WDR Big Band pod batutą Vince'a Mendozy, Orkiestrą Kameralną Arpeggione, Orchestre National des Pays de La Loire prowadzoną przez Johna Axelroda, The Stockholm Symphonic Winds i Orkiestrą Filharmonii Belgradu, by wymienić kilka. Występował z legendami tanga, takimi jak piosenkarze Roberto Goyeneche, Libertad Lamarque, Susana Rinaldi, Osvaldo Berlingheri, Osvaldo Tarantino oraz Amelita Baltar. Jego kompozycje są zróżnicowane, oryginalne, wywodzą się z Buenos Aires, a Nisinman czerpie inspirację ze zróżnicowanych form i technik, tworząc indywidualny styl przełamujący tradycję i zasady Musica Porteña (muzyki Buenos Aires). Rozwinął wyjątkowy styl tanga, łącząc elementy tradycyjne z kolorowymi zniekształceniami bazującymi na atonalności oraz muzyce współczesnej. Pisze muzykę zarówno dla orkiestr symfonicznych jak kwartetów smyczkowych, w 2004 roku napisał swą pierwszą operę kameralną Señor Retorcimientos, która miała swą premierę w Bazylei. Był kompozytorem rezydentem podczas Festiwalu Muzyki Kameralnej w Oxfordzie w 2008 roku, uczestniczył również jako kompozytor/wykonawca w licznych festiwalach.

Mecenas Główny koncertu: Szczecin Floating Garden

Mecenasi Wydawnictwa: Szczecin Floating Garden, Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej Centrum Współpracy Międzynarodowej

Współfinansowane ze środków Miasta Szczecin

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję