jarmarki, festyny, pchle targi

43. Kiermasz ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach”

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 14.05.2022
O której godzinie?
09:00
Do kiedy?
Niedziela, 15.05.2022
Do której godziny?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
To się nie mieści w głowie, ile może zmieścić się w ogrodzie! Będzie się można o tym przekonać już wkrótce – 14 i 15 maja tego roku czeka nas bowiem 43. edycja Kiermaszu Ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach” na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Jak to bywało w poprzednich latach tak i tym razem górny taras wałów zachwyci kolorami, zapachami, kształtami, formami wszelkiego rodzaju żywej zieleni.

 

Obudzone po zimowej przerwie ogrody, ogródki, działki i balkony czekają na swój rozkwit, a rośliny na swoje nowe miejsca do życia. Większość roślin zaprezentuje się w swej młodzieńczej fazie wzrostu, ale nie zabraknie też ich w dorodnych, wieloletnich postaciach.

Tym razem przyjedzie do Szczecina ponad 100 wystawców, a samych stoisk ogrodniczych i związanych z tą branżą znajdziemy ponad 80! Będą wśród niech znani szczecinianom wystawcy, ale też tacy, którzy po raz pierwszy zjawią się na Wałach Chrobrego, co zapowiada jeszcze bogatszą niż zwykle ofertę kiermaszowych propozycji. Każdy z amatorów i poszukiwaczy różnorakich sadzonek powinien znaleźć coś dla siebie - zarówno początkujący ogrodnicy, jak i kolekcjonerzy, pasjonaci, specjaliści w poszczególnych rodzajach czy gatunkach.

– A zatem zapraszamy w gąszcz bylin, kwitnącej rabatówki, traw, winorośli, krzewów róż, krzewów i drzewek owocowych i ozdobnych, roślin egzotycznych: kaktusów, sukulentów, owadożerców, mieszkańców domowych dżungli, poza tym kwiatowych cebul, ziół, rozsad warzyw, roślin wodnych, rybek do oczek wodnych i wielu, wielu innych zielonych przyjaciół naszych ogrodów, działek, tarasów, balkonów czy parapetów – zachęcają organizatorzy.

Poza oczywistą i dominującą roślinnością na kiermaszu pojawią się także elementy małej architektury ogrodowej, ozdoby i dekoracje, nawozy, sprzęt i narzędzia. Jak zwykle będzie duży wybór miodów z kwalifikowanych, specjalistycznych pasiek z wielu regionów Polski. Kiermaszowi towarzyszyć będzie Wałówka z przysmakami – kiermasz jadła regionalnego, który przez minione lata zyskał sobie wierną klientelę na pieczywo, wędliny, przetwory, sery, czosnki i inne specjały.

 

Organizatorzy zapraszają w sobotę, 14 maja, w godzinach 9–18 i w niedzielę, 15 maja, w godzinach 9-17.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję